Naziemna telewizja cyfrowa przeszła na nowy standard nadawania w kolejnych województwach. Za nami drugi etap refarmingu pasma 700 MHz.
Prywatni nadawcy telewizyjni protestują i prowadzą bezowocne dyskusje z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, a tymczasem w Polsce nastąpił kolejny etap zmiany standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej na DVB-T2/HEVC. Tym razem dotyczy to województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Zmieniły się również częstotliwości nadawania multipleksów MUX-1, MUX-2 i MUX-4 w związku z koniecznością zwolnienia pasma 700 MHz. To docelowo zostanie wykorzystane do świadczenia usług telekomunikacyjnych w technologii 5G.
Jak pisaliśmy miesiąc temu, zmiana standardu nadawania nie dotyczy multipleksu MUX-3, który obejmuje najważniejsze kanały telewizji publicznej. Zgodnie z decyzją UKE, MUX-3 może działać w standardzie DVB-T do końca 2023 roku.
Zobacz: TVP jak święta krowa. Nie zmienisz telewizora, zostanie Ci jedna opcja
Zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej w kolejnych województwach nastąpi 23 maja oraz 27 czerwca 2022 roku. Osoby, które nie posiadają w domu sprzętu potrafiącego odbierać telewizję naziemną w nowym standardzie, mogą się ubiegać o rządową dotację. Otrzymać można 250 zł w przypadku zakupu nowego telewizora oraz 100 zł w przypadku dekodera.
Zobacz: Hammery tanieją na wiosnę. Kupić można też dekoder DVB-T2 z dopłatą
Zobacz: Sprawdź, czy Twój telewizor Samsung obsługuje DVB-T2
Źródło zdjęć: Shutterstock
Źródło tekstu: gov.pl, emitel.pl
Oj przydałaby się realna konkurencja youtubowi.
Ale cię wytresowały samozwańcze wolne media, że na wstępie musisz się tłumaczyć, że nie jesteś wybor ...
Inteligencja zminusowała :) Prawdziwe prace legislacyjne i merytoryczne - jeśli można tak powiedzieć ...
Cytat: Kolor miętowy to nietypowy odcień zielonego z niebieską nutą. Bywa mylony z kolorem pistacjow ...
Nie istnieje coś takiego jak smak miętowy. Cytat: Wyróżniamy cztery podstawowe smaki: słodki, słony ...