DAJ CYNK

IPLA wprowadza płatności BLIK na Smart TV

Mieszko

Telewizja i VoD

Serwis IPLA wprowadził do swojej aplikacji na systemy Android TV możliwość dokonania opłaty za zakupiony materiał za pomocą BLIKA. Polski system płatności umożliwi użytkownikom IPLI szybki i wygodny zakup wybranych materiałów jak np. filmu, pakietu czy wydarzenia sportowego udostępnianego na żywo.

IPLA jako pierwsza na rynku udostępniła swoim użytkownikom możliwość skorzystania z systemu płatności BLIK na urządzeniach Smart TV. Dzięki temu klienci korzystający z systemu Android TV, np. na telewizorach marek Sony, Philips, Sharp czy TCL oraz boxach Xiaomi mogą w prosty sposób zapłacić za treści.  

Zobacz: Wilq Superbohater w ofercie serwisu IPLA
Zobacz: IPLA i Eleven Sports to pierwsze polskie aplikacje wykorzystujące dwa ekrany LG G8X ThinQ Dual Screen

Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy włączyć serwis IPLA na telewizorze, wybrać program lub film i przejść do zakupu. Następnie użytkownik musi wygenerować w swojej aplikacji bankowej kod BLIK i wprowadzić go do platformy Smart TV. Tak jak w przypadku płatności w internecie – transakcję należy zatwierdzić w swoim smartfonie. Wybrany materiał jest opłacony i gotowy do odtworzenia.

- Cyfrowy Polsat stawia na nowoczesne rozwiązania i cały czas rozwija serwis IPLA, zarówno pod względem programowym, funkcjonalnym, jak i dostępności na kolejnych urządzeniach. Wiemy, jak bardzo nasi użytkownicy cenią wygodę i prostotę obsługi, dlatego staramy się cały czas odpowiadać na ich potrzeby – mówi Joanna Popowska, zastępca dyrektora ds. rozwoju usług online w Cyfrowym Polsacie. 

Zobacz: Zapłać z Play teraz także na platformie CHILI
Zobacz: Netflix kupił polskie produkcje Showmaxa 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat

Przewiń w dół do następnego wpisu