DAJ CYNK

Netflix kupił polskie produkcje Showmaxa

Dodane przez: msnet

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 66125

Kobiety Mafii Showmax

Netflix kupił polską bibliotekę Showmaxa - poinformował serwis press.pl. W ofercie giganta VoD można już obejrzeć pierwsze produkcje z oferty platformy, która po latach sukcesów zniknęła z polskiego rynku.

Netflix to, zgodnie z wynikami badania Gemius/PBI, numer jeden wśród serwisów VoD w Polsce. W listopadzie polską wersję amerykańskiej platformy odwiedziło 3,73 mln osób, którzy wykonali 48,31 mln odsłon.

Zobacz: Netflix liderem rynku VoD w Polsce. Serwis wyprzedził w listopadzie dotychczasowego lidera
Zobacz: Netflix Polska zapowiada nowości na styczeń 2020

Showmax zniknął z polskiego rynku z końcem stycznia tego roku i szukał kupca polskiej biblioteki filmów i seriali. Oferowany katalog produkcji zawierał między innymi takie tytuły, jak "Kobiety Mafii", "Egzorcysta", "Rojst" oraz polską wersję amerykańskiego "Saturday Night Live". Jak podaje press.plw pakiecie było również kilka projektów w fazie dewelopmentu.

Zakupem polskich produkcji Showmaxa zainteresowany był między innymi TVN, a także Kino Polska TV oraz Netflx. Katalog trafił ostatecznie do Netflixa, gdzie już można obejrzeć między innymi film "Kobiety Mafii" oraz seriale "Rojst" i "Egzorcysta".

Zobacz: Orange TV z nowymi kanałami
Zobacz:  Player przygotował na święta zestaw programów rozrywkowych, filmów i seriali

Egzorcysta Showmax Netflix
Kadr z serialu "Egzorcysta" (źródło: Netflix.pl)

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: press.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu