DAJ CYNK

Plus: Uwaga na fałszywe faktury

20.10.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5420

Ważne 8

1

Operator sieci Plus zarejestrował zgłoszenia od osób, które otrzymały wiadomości poczty elektronicznej będące próbą oszustwa - wiadomości zatytułowane Twoja Zielona faktura Plus nr: [EME/FAKTURA/........].

Operator sieci Plus zarejestrował zgłoszenia od osób, które otrzymały wiadomości poczty elektronicznej będące próbą oszustwa - wiadomości zatytułowane Twoja Zielona faktura Plus nr: [EME/FAKTURA/........].

Wiadomości te mają załącznik, w których znajduje się potencjalnie szkodliwe oprogramowanie. Fałszywe wiadomości można rozpoznać poprzez to, że zawierają załącznik o rozszerzeniu zip. Plus wysyła wyłącznie e-faktury z plikami pdf.

Informujemy odbiorców takich wiadomości, że Polkomtel sp. z o.o. nie jest ich rzeczywistym nadawcą oraz, że nie zostały one wysłane z serwerów znajdujących się pod kontrolą naszej firmy. Przestrzegamy odbiorców takich wiadomości przed otwieraniem załączników oraz przed dokonywaniem płatności na podstawie tych wiadomości. Dla bezpieczeństwa taką wiadomość należy usunąć bez otwierania załączników, a na komputerze mieć zainstalowany aktualny program antywirusowy - czytamy w komunikacie sieci.

Źródło tekstu: Plus

Tagi: e-faktura plus
Komentarze
Zaloguj się
22. sp4nkt
0

2015-10-29 14:41:02

Szkoda ze dopiero teraz dowiedzialem sie o takim zlodziejstwie po fakcie. Teraz mam zajeta przez komornika spora kwote. Ktorej nie odzyskam. Okradli starego dziadka. Niech te pieniadze przeznacza na leki z Apteki sobie i swoim najblizszym.

Odpowiedz

21. ~Kandler
0

2015-10-25 07:47:42

Też sprawdzam faktury oraz przelewy, ale to dobrze, że Plus informuje o takich zagraniach, tym bardziej, że czasami otwarcie załącznika w postaci faktury jest potencjalnie niebezpieczne.

Odpowiedz

20. wlo
0

2015-10-21 13:24:02

17 - jeśli nie interesuje Cię co jest w fakturze, co jest w billingu - OK. Możesz mieć takie podejście. Ja mam w zwyczaju sprawdzać za co płacę ;-)

Odpowiedz

19. wlo
0

2015-10-21 13:23:01

PiotrM - a uważasz, że to takie trudne do rozróżnienia jest? Uwierz - nie jest. Nawet jeśli mi, abonentowi Plusa, przysyłają taka wiadomość dot. faktury z Plej, od razu widać, ze to fałszywa wiadomość ;-) Jeśli wiec ktoś, kto nie jest abonentem coś takiego otwiera, jeśli ktoś kto już wcześniej odbierał prawdzie i otworzy fałszywą... No jak to nazwać jak nie głupotą? A jeśli to głupota, to głupi to robi ;-)

Odpowiedz

18. ~
0

2015-10-21 12:49:06

nawet faktur nie trzeba sprawdzać jak jest Polecenie Zapłaty, wystarczy sprawdzić saldo konta bankowego albo w Plusie i wszystko jasne, a fakture można zignorować,no ale jak ludzie wolą płacić na zasadzie kopiuj wklej to ok, ich wybór, ja wolę żeby rachunki płaciły się same to bezpieczeństwo i wygoda

Odpowiedz

17. ~
0

2015-10-21 12:43:42

ja mam w Plus abonament i nic mnie nie obchodzi czy faktura jest prawdziwa czy nie,mam Polecenie Zapłaty wydane dla Plusa i bez sprawdzania faktury sama się opłaci,prawdziwy Plus pobierze kase za fakture, a ja to tylko później mogę sprawdzić w histori rachunku bankowego, jak ktoś myśli to nie straszne są mu oszustwa

Odpowiedz

16. PiotrM
0

2015-10-21 11:41:43

@15 tu nie chodzi o fałszywe dane na fakturze a o szkodliwe oprogramowanie. Dlaczego głupi jest ktoś kto dobrze spreparowaną wiadomość odbiera jako właściwą?

Odpowiedz

15. wlo
0

2015-10-21 10:30:10

A dlaczego nie? Pocztą przysyłali faktury, to także pocztą przychodziły fałszywe... Czy dlatego należy rezygnować, bo ktoś - sorry - głupi jest nie czytając co mu przysyłają i potem sobie problemy robi z głupoty?

Odpowiedz

14. ~
0

2015-10-21 10:27:30

Dlaczego ktokolwiek wysyła faktury e-mailem? Nie lepiej, żeby abonent otrzymywał tylko powiadomienie z informacją, że faktura nr X na kwotę Y PLN jest do pobrania w EBOKalbo udostępnić Invoobill i klient miałby dostęp do faktury oraz wypełnionego formularza przelewu w systemie transakcyjnym swojego banku?

Odpowiedz

13. matteo
0

2015-10-21 09:20:21

Luin: po dwóch ostatnich cyfrach z nicka wywnioskowałbym, że nie ma sensu odpowiadanie na pytania, bo to generacja Y.

Odpowiedz

12. ~
2

2015-10-20 23:05:32

#11: Szkoda, że Plus nie informuje, że mając salonowe ustawienia smartfona można bez fałszywych "zielonych faktur" "dorobić" się rachunku miesięcznego w wysokości np 1000zł nic o tym nie wiedząc. Wszystko to "dzięki" dodatkowym opłatom za video streaming po stawce 0,49gr/min, które Plus jako jedyny operator pobiera. W taki sposób można sobie zupełnie niechcący nabić np 300zł za jednodniowe słuchanie radia internetowego. Sprawa dotyczy wszystkich abonentów Plusa. Cóż, ani Witek ani LuiN nie uznali tego za temat wart uwagi i wolą pisać o niczym, bo każdy kto choć raz skorzystał z zielonej faktury wie, że jest ona przesyłana jako nie spakowany plik z rozszerzeniem pdf a nie zip. Natomiast to, że ktoś może stracić dużo więcej??? Co tam... drobnostka.

Odpowiedz

11. ~Czekon
-2

2015-10-20 22:30:14

Ostatnio takie tematy dotyczyły Ornage, teraz widzę, że "dobrano" się do Plusa, ale na szczęście zagrożenie jest wykryte i powinno to pomóc. Dobrze, że Plus informuje o takich przypadkach.

Odpowiedz

10. ~Gustav
-1

2015-10-20 21:38:58

Oj, dobrze, że ostrzegają. Dzięki temu kilku czy więcej klientów Plusa nie da się różnej maści oszustom i uniknie problemów.

Odpowiedz

9. ~black
-1

2015-10-20 19:16:14

@8 w play można bo tam jest za darmo, a do nie których usług to play dokłada wycieczki zagraniczne bo to taka sieć the best;)

Odpowiedz

8. wlo
-2

2015-10-20 18:33:32

7 - w Plej pewnie można. co?

Odpowiedz