DAJ CYNK

Wyświetlacz LG G8 ThinQ będzie jednocześnie głośnikiem. Jakość dźwięku w smartfonie wejdzie na nowy poziom?

14.02.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3727

Ważne 1

0

W LG G7 ThinQ koreański producent wykorzystał obudowę smartfonu w charakterze komory rezonansowej wzmacniającej dźwięk wydobywający się z urządzenia. W LG G8 ThinQ plany idą nieco dalej - dźwięk będzie się wydobywać z samego wyświetlacza.

Pokazana po raz pierwszy na targach CES 2018 w Las Vegas technologia Crystal Sound OLED (CSO), wykorzystuje panel OLED w charakterze wzmacniacza dźwięku wydobywającego się ze smartfona. W skrócie polega ona na tym, że pod ekranem umieszczona jest dodatkowa warstwa (tzw. Exciter), wprawiająca cały panel w wibracje. W ten sposób zmienia się on niejako w membranę głośnika.

Dodatkowo przewidziano również tryb stereofoniczny z wykorzystaniem głośnika umieszczonego na dolnej krawędzi, który ma emitować niskie częstotliwości w połączeniu z dźwiękiem wydobywającym się z samego panelu OLED. Wizualnie LG G8 ThinQ stanowi połączenie LG V40 oraz LG G7. Cienkie ramki wokół ekranu, wcięcie w jego górnej części, dedykowany przycisk skrótu do Asystenta Google na lewym boku, czytnik linii papilarnych z tyłu obudowy oraz gniazdo 3,5 mm na dolnej krawędzi.

Zobacz: LG G8 ThinQ prawie bez tajemnic. Znamy specyfikację, cenę i datę premiery
Zobacz: LG G8 ThinQ będzie miał z przodu aparat ToF. Rozwiązanie to jest szybsze od stosowanego dotychczas obrazowania 3D
Zobacz: 300 zł zwrotu, 600 zł na wymianę ekranu i akcesoria przy zakupie LG V40

Oficjalna prezentacja LG G8 ThinQ zaplanowana jest na 28 lutego. Smartfon z wyświetlaczem o przekątnej 6,1 cala i rozdzielczości 1440 x 3120 pikseli będzie pracować pod kontrolą układu Qualcomm Snapdragon 855 w parze z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Mówi się też o wariancie 8/256 GB. Do sprzedaży trafi najprawdopodobniej 22 marca, co sugeruje data widoczna na ekranie smartfonu.

Źródło zdjęć: informacja prasowa

Źródło tekstu: informacja prasowa

Komentarze
Zaloguj się