DAJ CYNK

LG G8 ThinQ będzie miał z przodu aparat ToF. Rozwiązanie to jest szybsze od stosowanego dotychczas obrazowania 3D

07.02.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4550

Ważne 1

0

Firmy LG Electronics i Infineon Technologies AG połączyły siły, aby zaoferować technologię Time-of-Flight (ToF) miłośnikom fotografii selfie na smartfonach. Aparat tego typu trafi do nadchodzącego smartfonu LG G8 ThinQ.

Czujnik obrazu Infalon REAL3 ma odegrać kluczową rolę w przednim aparacie fotograficznym nadchodzącego smartfonu LG G8 ThinQ, który zostanie zaprezentowany w Barcelonie podczas targów Mobile World Congress 2019. Jak podaje koreański producent, innowacyjny czujnik zapewni nowy poziom możliwości przedniego aparatu w smartfonie.

W przeciwieństwie do innych technologii 3D, wykorzystujących złożone algorytmy do obliczania odległości obiektu od soczewki aparatu, czujnik obrazu ToF zapewnia dokładniejsze pomiary poprzez przechwytywanie światła podczerwonego, po jego odbiciu od obiektu. W rezultacie ToF jest szybszy i bardziej efektywny w zastanych warunkach oświetleniowych, zmniejszając obciążenie procesora, a tym samym także energii.

Z uwagi na dużą szybkość technologia ToF jest szeroko stosowana w różnych metodach uwierzytelniania biometrycznego, takich jak rozpoznawanie twarzy. ToF widzi obiekty w 3D i nie jest uzależniony od światła z zewnętrznych źródeł, zapewnia też dobre wskaźniki rozpoznawania, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Dzięki temu technologia Time-of-Flight jest idealna do zastosowania w rzeczywistości rozszerzonej (AR) i rzeczywistości wirtualnej (VR).

- Infineon jest gotowy do zrewolucjonizowania rynku. Pokazaliśmy usługi wykraczające poza zwykły poziom produktu - w szczególności w odniesieniu do producentów OEM telefonów, powiązanych domów projektów referencyjnych i producentów modułów aparatów. W ciągu pięciu lat spodziewamy się, że w większości smartfonów znajdą się aparaty 3D, a Infineon wniesie do tego znaczący udział.

- powiedział Andreas Urschitz, szef działu działu Power Management & Multimarket Infineon.

- Mając na uwadze cel LG, jakim jest dostarczenie klientom mobilnym rzeczywistej wartości, od samego początku nasz najnowszy model został zaprojektowany z wykorzystaniem technologii ToF, aby zapewnić użytkownikom unikalny i bezpieczny system weryfikacji bez poświęcania możliwości aparatu. LG G8 ThinQ wyposażony w ToF będzie optymalnym wyborem dla użytkowników poszukujących smartfonu premium, który oferuje niezrównane możliwości aparatu.

- powiedział Chang Ma, starszy wiceprezes i szef działu Product Strategy w LG Mobile Communications Company.

Zobacz: LG V40 ThinQ wchodzi do sprzedaży w Polsce. Kupisz smartfon, a w prezencie dostaniesz... telewizor 4K
Zobacz: LG G8 ThinQ na pierwszych zdjęciach. Rewolucji brak, czy możemy czuć się zawiedzieni?
Zobacz: LG ogłasza wyniki finansowe za 2018 rok. Słabsza sprzedaż smartfonów dała się Koreańczykom we znaki

Źródło tekstu: LG

Komentarze
Zaloguj się