DAJ CYNK

Specyfikacja Xiaomi Mi 8

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6477

Nadchodzący smartfon Xiaomi zostanie zaprezentowany 31 maja. Xiaomi już wcześniej z wielką pompą zapowiedział model Mi 8. Teraz wiemy czym dokładnie będzie się on charakteryzował.Nadchodzący smartfon Xiaomi zostanie zaprezentowany 31 maja. Xiaomi już wcześniej z wielką pompą zapowiedział model Mi 8. Teraz wiemy czym dokładnie będzie się on charakteryzował.

Powodem zmiany Mi 7 na Mi 8 są obchodzone ostatniego maja urodziny. I nie chodzi tu (niestety) o wypadające wtedy również urodziny piszącego te słowa. Chińska firma będzie świętowała osiem lat obecności na rynku. A były to lata dobrze przez Xiaomi wykorzystane. Chińczycy są już piąci na świecie oraz czwarci w Europie pod względem liczby sprzedanych modeli. I nic nie wskazuje na to by mieli się zatrzymać.

Urodzinowy smartfon Xiaomi nie będzie należał do małych urządzeń i to nawet biorąc pod uwagę obecne trendy. Wyświetlacz FHD+ będzie miał przekątną ekranu 6,2 cala. Sercem modelu będzie układ Snapdragon 845, a wszystkiemu będzie towarzyszyło 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Miłośnikom robienia zdjęć przyda się informacja o podwójnym aparacie głównym 20 + 16 MP, na przodzie natomiast znajdziemy aparat 16 MP. Akumulator będzie miał pojemność 3300 mAh, a wersją systemu Android będzie 8.1 Oreo. Chińczycy chwalą się, że grubość urządzenia wyniesie ledwie 7,8 mm.

Zobacz: Xiaomi Mi 8 zadebiutuje 31 maja
Zobacz: MIUI 10 również zadebiutuje 31 maja

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: techienize, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu