DAJ CYNK

Sieć 5G będzie jeszcze szybsza niż przypuszczano

22.06.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5665

Ważne 8

0

Rozwój sieci 4G dopiero nabiera tempa, a już mówi się o jego następcy. Sieć 5G zostanie wprowadzona już za kilka lat i ma być szybsza niż do tej pory przypuszczano.

Rozwój sieci 4G dopiero nabiera tempa, a już mówi się o jego następcy. Sieć 5G zostanie wprowadzona już za kilka lat i ma być szybsza niż do tej pory przypuszczano.

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ang. ITU) przedstawił niedawno informacje, jakie prędkości może osiągać sieć 5G. Mowa jest o prędkości dochodzącej do 20 Gb/s. Dla kontrastu warto dodać, że sieć 4G osiąga prędkości rzędu 150 Mb/s, a większość jej użytkowników na co dzień nawet nie zbliża się do takich wyników.

Sieć 5G będzie również w stanie dostarczyć Internet o średniej prędkości 100 Mb/s dla miliona urządzeń podłączonych do sieci na obszarze jednego kilometra kwadratowego.

Komercjalizacja sieci 5G jest planowana na rok 2020, ale wciąż pozostało dużo pracy, zanim korzystanie z niej na co dzień będzie możliwe. Pomimo tego koreańscy urzędnicy z optymizmem patrzą w przyszłość i planują zaprezentować próbkę możliwości 5G na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pyeongchang, w Korei Południowej, które odbędą się w 2018 roku.

Źródło tekstu: koreatimesus; wł

Tagi: LTE 4g 5g
Komentarze
Zaloguj się
28. Gormar
-2

2015-06-25 18:05:56

@27. Z pewnych zrodel wiem, ze Play wprowadzi od razu 60G(Hz) ;).

Odpowiedz

27. ~
-1

2015-06-23 21:17:13

W Polsce są już firmy oferujące "Internet 5G(Hz)" :)

Odpowiedz

26. ~
3

2015-06-23 11:28:51

@25tak zwłaszcza, że w Niemczech to dziur w zasięgu jest więcej niż w macierzystym zasięgu Play. Mobilność? Chyba tylko w miastach, bo poza to 2km od miasta i po telefonie.

Odpowiedz

25. ~hole_BLACK
-1

2015-06-23 11:02:56

@20 bo w Niemczech zasięg szybkiego internetu kablowego jest tysiac razy lepszy niz u nas. Tam zasieg internetu mobilnego wykorzystuje sie do tego czego on na prawde sluzy - do zasiegu mobilnego. U nas zasieg komorkowy jest najczesciej substytutem zasiegu kablowego.Po drugie, u nas zasieg 4G jest jedna wielka teoria. W praktyce wyglada to tak, ze stawia sie jeden nadajnik na duzym obszarze i dociaga do niego radiolinie o przepustowosci takiej jak LTE ma na papierze. No i jest to co jest - szybko tylko na speed tescie;-)W Niemczech sytawia sie na jakosc, u nas na ilosc. Wot i cala sprawa.

Odpowiedz

24. ~
0

2015-06-23 10:28:12

@23, wszystkie te określenia dotyczą OBECNYCH technologi. Po drugie 4G też się zachwycano. Wszystko jest pięknie w laboratorium na stanowisku pomiarowym. Po trzecie już widzę jak operatorzy ładują miliardy w szkielet, nie mówiąc już o dostarczycielach treści. Medialnie fajnie wyglądają te wyścigi na prędkości, ale co z tego jak dalej wszystko będzie sie zapychać? To tak jakby robić dwudziestu pasmowe wjazdy na jedno pasmową autostradę z bramkami. ;)

Odpowiedz

23. ~piotrM
1

2015-06-23 09:55:06

Jeszcze kilka lat temu pisało się, że radio nie jest z gumy, że fizyki się nie oszuka itp. Dzisiaj widzę, że jednak jest z gumy i nigdy nie można mówić nigdy

Odpowiedz

22. ~Piotrek
0

2015-06-23 09:53:29

Tnn news jest tak wiarygodny jak newsy z 2007 roku o stadionach autostradach i metrze 2 na euro 2012 :P

Odpowiedz

21. ~
3

2015-06-22 21:13:58

@20nie przesadzaj. Porównaj sobie zasięg naszych sieci do np. w Niemczech. U nas to jest raj.

Odpowiedz

20. ~pabloki
-1

2015-06-22 21:09:45

5G ? to w polsce jak bedzie na świecie 10 G. a po czym to puszczą skoro u nas GSM trzyma sie nieźle.

Odpowiedz

3

2015-06-22 21:03:31

20Gb/s a znając plusa postawią do tego radiolinie 180mb/s i będą udawać że wszystko w porządku.

Odpowiedz

18. ~
5

2015-06-22 20:46:09

@15o na pewno nie. Na początku roku czytałem artykuł z oficjalnymi informacjami Plusa, że usunęli około 300 światłowodów i zastąpili je radioliniami.

Odpowiedz

17. ~nagrodę psa ogrodnika otrzymuje
0

2015-06-22 20:33:33

CALM7 !!! ZA POST @9gratulujemy!! w play mam wszystko za free za 29 PLN. rozmowy do wszystkich za free na 3 miechy. sms za free. internet za free. i do tego dostałem SGS6 ZA 1 ZŁ TAK MNIE PLAY KOCHA!

Odpowiedz

16. ~do 10
4

2015-06-22 20:31:10

Napisał użytkownik aero2 :)

Odpowiedz

15. xander21
-7

2015-06-22 20:27:01

@ola Od jakiegoś czasu podczas modernizacji nadajników, każda sięć wymienia radiolinie na światłowody, więc nie pieprz głupot.

Odpowiedz

14. ~DanielR
-1

2015-06-22 20:25:08

Play przeskoczy 5G i od razu wprowadzi sieć 6G.

Odpowiedz