DAJ CYNK

Nowy flagowiec OnePlus z superszybką pamięcią UFS 3.0. Na to wskazują wyniki benchmarku

07.01.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3616

Ważne 0

0

Oczekiwany od pewnego czasu nowy topowy smartfon od OnePlus będzie bazować na pamięci masowej w standardzie UFS 3.0. Źródłem tej informacji okazał się wyciek wyników z benchmarku opublikowany na Twitterze.

Autorem wycieku z wynikami benchmarku nowego flagowca OnePlus jest użytkownik o pseudonimie Ice universe. Udostępnione przez niego informacje wielokrotnie zyskiwały potwierdzenie w rzeczywistości, co sugeruje jego wysoką wiarygodność. Opublikowany zrzut ekranu z testu prezentuje szybkości zapisu i odczytu danych z pamięci flash w standardzie. Osiągnięte wartości znajdują się na progu nieosiągalnym dla obecnie stosowanego standardu UFS 2.1, co każe nam przypuszczać, że chodzi o UFS 3.0.

Za produkcję układów UFS 3.0 odpowiada Samsung, czyli jeden z kluczowych producentów pamięci flash. Należy się spodziewać, że superszybka pamięć masowa dorównująca osiągom dysków SSD, pojawi się między innymi najnowszych flagowcach koreańskiego producenta - serii Galaxy S10 (pomijając wersję Lite ze względu na minimalną pojemność pamięci UFS 3.0 - 128 GB).

Zobacz: UFS 3.0 - nowy standard pamięci masowej dla urządzeń mobilnych
Zobacz: Samsung Galaxy S10 na nowym zdjęciu. Są też wyniki smartfonu w AnTuTu
Zobacz: OnePlus 7 czy OnePlus 5G? Nowy smartfon na pierwszym zdjęciu

  Nowy model OnePlus z UFS 3.0 OnePlus 6T z UFS 2.1
sekwencyjny odczyt 2279,8 MB/s 734,45 MB/s
sekwencyjny zapis 1801,1 MB/s 203,78 MB/s
losowy odczyt 146,4 MB/s 138,27 MB/s
losowy zapis 137,5 MB/s 21,99 MB/s

Porównanie wyników odczytu i zapisu pamięci masowej z UFS 3.0 i UFS 2.1

Parametry pamięci masowej do przechowywania danych użytkownika wbrew pozorom mają spore znaczenie. Szybkość odczytu i zapisu danych przekłada się między innymi na możliwości w zakresie rejestracji i odtwarzania wideo o wysokiej rozdzielczości i liczbie klatek na sekundę. Z pewnością przesiadka na następną generację standardu UFS będzie dla użytkowników odczuwalna.

Źródło tekstu: Phone Arena

Komentarze
Zaloguj się