DAJ CYNK

Ekrany firm trzecich nadal niemile widziane w iPhone'ach

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5015

iPhone 11 wymiana ekranu

Firma Apple zaktualizowała stronę internetową pomocy technicznej w związku z premierą nowych iPhone'ów. Posiadacze Jedenastek w przypadku wymiany ekranu na nieoryginalny zobaczą na ekranie komunikat informujący o braku możliwości zweryfikowania podzespołów.

Apple informuje, że posiadacze iPhone'ów 11, którzy wymienią ekran na nieoryginalny zobaczą na ekranie "Ważny komunikat". A konkretnie w sekcji Informacje w Ustawieniach pojawi się okno z napisem Nie można zweryfikować, czy ten iPhone ma oryginalny wyświetlacz Apple. Jakby użytkownik sam tego nie wiedział... No chyba, że został oszukany przez nieuczciwy, nieautoryzowany serwis.

Zobacz: iPhone 11 Pro Max ma zaskakująco odporną obudowę
Zobacz: Co kryje wnętrze iPhone'a 11 Pro Max? Wielką baterię, maleńką płytę główną i dużo uszczelek

Podobny komunikat, ale dotyczący akumulatora, mogli zobaczyć posiadacze ubiegłorocznych iPhone'ów X.

Dodatkowa informacja umieszczona w sekcji Ustawień, do której raczej nikt na co dzień nie zagląda to w zasadzie żaden problem. Ważne, że smartfon działa, prawda? Jak na razie tak, ale Apple informuje, że nieoryginalny wyświetlacz może powodować problemy z działaniem niektórych funkcji. Takich jak czujniki oświetlenia, kalibracja kolorów, czy też przyciski ekranowe.

Zobacz: Test Jabra Elite 85H - wygodne i bogato wyposażone słuchawki z potężną baterią

Chyba nikt nie zdziwiłby się, gdyby Apple sam w jakiś sposób blokował działanie wybranych funkcji po wykryciu nieoryginalnego ekranu. Choć firma nauczona doświadczeniami raczej nie powinna iść tą drogą.

Zobacz: Rewolucja - autoryzowane serwisy Apple naprawią iPhone'y z nieoryginalnymi bateriami

 

Źródło tekstu: Edgadget; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu