DAJ CYNK

Rewolucja - autoryzowane serwisy Apple naprawią iPhone'y z nieoryginalnymi bateriami

06.03.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4236

Ważne 0

1

Posiadacze iPhone'ów, którzy wymienili w nich akumulator na nieoryginalny żyją w ciągłym stresie, Jakakolwiek usterka smartfonu powoduje, że nie zostanie on naprawiony w autoryzowanym serwisie. A jeśli serwis nieautoryzowany nie będzie dysponować odpowiednimi częściami, to pozostaje tylko wymiana smartfonu na nowy. To ma się zmienić.

Wewnętrzny dokument Apple'a pochodzący z trzech różnych źródeł, do którego dotarł serwis MacRumors, mówi o zmianie polityki serwisowej Apple'a. A wręcz rewolucji. Apple będzie naprawiać w autoryzowanych serwisach iPhone'y, które mają nieoryginalny akumulator.

Jeśli do serwisu przyjdzie klient z uszkodzonym iPhonem, a usterka nie będzie miała nic wspólnego z nieoryginalnym akumulatorem, serwis normalnie wykona swoją pracę i zainkasuje za to standardową opłatę. Jeśli usterka dotyczy akumulatora, to serwis wymieni go na nowy, ale już oryginalny i też zrobi to po standardowej stawce. Serwisanci dostali jednak instrukcję, która mówi, że przed demontażem nieoryginalny akumulator musi zostać rozładowany do co najmniej 60%.

Zobacz: iOS 12 na wolności dopiero od 6 miesięcy, a jest już na 4 z 5 urządzeń Apple

To jednak nie koniec. Jeśli wymiana nieoryginalnego akumulatora będzie z jakiegoś powodu niemożliwa, np. ze względu na wyłamane płytki zabezpieczające lub nadmiar kleju, serwis może wymienić iPhone'a na nowy w cenie wymiany akumulatora. To jednak będzie zależeć od oceny serwisu.

Nowe warunki mają obowiązywać od 27 lutego i są takie same na całym świecie. Trzeba pamiętać, że serwisy nadal odmówią naprawy w przypadku obecności w iPhone'ach innych nieoryginalnych komponentów, jak np. płyta główna, obudowa, mikrofon czy gniazdo Lightning.

O ile nowa polityka Apple'a jest bardzo dobra z punktu widzenia klienta, tak ten ostatni warunek może być nadużywany. Wielokrotnie widziałem sytuacje, w których posiadaczce iPhone'ów tuż przed upływem 24 miesięcy od (kolejnej) wymiany smartfonu w ramach rękojmi pojawiali się u sprzedawcy w celu ponownej wymiany na nowy, bo cudownie trzeci raz tuż przed samym końcem okresu ochronnego pojawiła się usterka. Teraz wystarczy w dowolnym serwisie wymienić akumulator na nowy, poprosić o nałożenie nadmiaru kleju i można próbować kupić nowego iPhone'a w cenie wymiany akumulatora.

Zobacz: Apple łamie własne reguły App Store, czyli co wolno wojewodzie...

Źródło tekstu: iGeneration; MacRumors; wł

Komentarze
Zaloguj się