DAJ CYNK

iOS 12 na wolności dopiero od 6 miesięcy, a jest już na 4 z 5 urządzeń Apple

26.02.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3744

Ważne 0

1

Co jakiś czas Apple aktualizuje statystyki dotyczące aktualizacji urządzeń do najnowszej wersji systemu iOS. Z najnowszych wynika jednoznacznie, że już 4 na 5 urządzeń zaktualizowano już do wersji 12.

Według stanu na kilka dni przed końcem lutego iOS 12 jest zainstalowane na 83 proc. urządzeń zaprezentowanych w ciągu ostatnich 4 lat. W międzyczasie procent wszystkich urządzeń Apple pracujących pod kontrolą najnowszej odsłony mobilnego systemu koncernu z Cupertino dobił do 80. W skrócie oznacza to, że już 4 na 5 urządzeń z portfolio tego producenta działa na iOS 12.

Zobacz: Statystyki Androida - październik 2018. Pie wciąż nieobecny w zestawieniu

W obu przypadkach udział iOS 11 kształtuje się na poziomie 12 proc., a pozostałe kilka procent z różnych względów skazana jest na iOS 10 i wcześniejsze wersje. Porównując te dane z wynikami z początku stycznia widać przyrost. W tamtym czasie 75 proc. wszystkich urządzeń pracujących pod kontrolą systemu iOS zaktualizowano do wersji 12 i  78 proc. wszystkich telefonów, zegarków i tabletów Apple z ostatnich 4 lat mogła cieszyć się najnowszą odsłoną platformy.

Zobacz: iOS 12 stał się najpopularniejszą wersją swojego systemu w zaledwie trzy tygodnie

Tymczasem w ostatnich miesiącach Google przycichło w kwestii dzielenia się z użytkownikami statystykami dotyczącymi rozkładu poszczególnych wersji Androida. Ostatnie dane pochodzą z końca października ubiegłego roku. Wynika z nich, że gigant nadal boryka się ze znaczną fragmentacją. Peleton otwierają dwie wersje Androida 7.x Nougat. Ponad 1/5 urządzeń pracuje pod kontrolą wersji 6.x czyli Marshmallow.

Źródło zdjęć: Apple

Źródło tekstu: GSMArena

Komentarze
Zaloguj się