DAJ CYNK

W 2019 roku na rynek ma trafić milion smartfonów obsługujących sieć 5G

23.01.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3430

Ważne 0

0

Firma Deloitte zaprezentowała 18. edycję raportu Global TMT Predictions. Analitycy zaprezentowali w nim swoje przewidywania na najbliższą przyszłość związane z nowymi technologiami.

Przyszłość to chmura i sztuczna inteligencja

Rok 2019 będzie kolejnym rokiem rozwoju sztucznej inteligencji i usług w chmurze. 70% firm wykorzystujących AI będzie do tego używać oprogramowania w chmurze, a 65% stworzy aplikacje dla chmurowych usług programistycznych. Do 2020 roku będzie to już odpowiednio 87% i 83%. Sztuczna inteligencja ma pozytywnie wpłynąć na efektywność firm, a do jej obsługi nie będzie potrzebne skomplikowane zaplecze programistyczne. Wystarczy do tego jedna aplikacja, który np. pozwoli na korzystanie z chatbotów.

Zobacz: Play: Sztuczna inteligencja zaczęła obsługiwać klientów. Ma na imię Danny. Pierwsza była jednak Ewa z Orange

Milion telefonów w 5G, do 100 mln jeszcze daleko

Deloitte szacuje, że obecnie ponad 70 operatorów na świecie testuje sieć 5G. W tym roku ma ją finalnie uruchomić 25 z nich, a roku później ta liczba ma się podwoić. Z 1,5 mld telefonów, które trafią na rynek w 2019 roku, milion będzie działać w sieci piątej generacji. W 2020 roku wzrost liczny telefonów 5G ma być wyraźny i ma ich trafić na rynek 15-20 mln, a rok później ma zostać przekroczona bariera 100 mln egzemplarzy. Do 2025 roku jedno na siedem urządzeń mobilnych, z wyjątkiem urządzeń Internetu Rzeczy, ma łączyć się z siecią za pomocą technologii 5G. Jak widać, zdaniem analityków, sieć 5G nie zagości zbyt szybko w naszych domach.

Zobacz: Pierwsza operacja chirurgiczna przy użyciu sieci 5G

Renesans druku 3D

2019 rok ma być renesansem dla drukarek 3D. Wartość sprzedaży drukarek i materiałów niezbędnych do ich eksploatacji ma wynieść w 2019 roku 2,7 mld dolarów i 3 mld dolarów w roku 2020. Drugie życie branży jest spowodowane podwojeniem dostępnej liczby materiałów (w ciągu ostatnich 5 lat), które można wykorzystać do druku 3D.

Gigant z Dalekiego Wschodu

Analitycy przewidują, że w 2019 roku Chiny będą posiadać najlepsze na świecie sieci telekomunikacyjne. Z naturalnych powodów demograficznych w Chinach będzie najwięcej użytkowników urządzeń i aplikacji mobilnych. Na początku 2019 roku w Chinach z płatności zbliżeniowych korzystało 600 mln osób. 550 mln Chińczyków będzie używać ich do robienia zakupów w sieci, a około 200 mln do skorzystania z rowerów publicznych.

Zobacz: Uber inwestuje w pierwsze poza USA centrum inżynieryjne w Krakowie. Będą tam pracować nad rowerem Jump

Radio ciągle w użyciu

Radio nie umiera. Co więcej, ma się bardzo dobrze. Eksperci Deloitte przewidują, że ponad 85% dorosłych osób w krajach rozwiniętych będzie słuchać radia co najmniej raz w tygodniu, czyli tak samo jak w 2018 roku. Tygodniowo rzez ok 90 minut dziennie radia będą słuchać 3 mln osób na świecie. W USA w 2019 roku najwięcej radia będą słuchać osoby młode w wieku 18-34 lata. Zrobią to co najmniej raz w tygodniu, w do 2025 roku będą słuchać radia częściej niż oglądać telewizję. W 2019 roku przychodu z biznesu radiowego wyniosą na świecie 40 mld dolarów.

Zobacz: Radio FM w smartfonie - przeżytek czy kluczowa funkcja?

 

 

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: Deloitte

Komentarze
Zaloguj się