DAJ CYNK

Orange: Przez internetową bramkę SMS użytkownicy wysłali 3 miliardy wiadomości

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5598

Kobieta z kawą przed komputerem

Rzecznik Orange Polska podsumował kilkanaście lat działania internetowej bramki SMS. W okresie tym wysłano ponad 3 miliardy wiadomości, jednak z roku na rok było ich coraz mniej - stąd prawdopodobnie decyzja o zamknięciu usługi.

Internetowe bramki SMS i MMS sieci Orange przestały działać wraz z końcem stycznia 2020 roku. Pomarańczowy operator zamknął w ten sposób usługę, której początki sięgają 2003 roku, gdy na rynku funkcjonowała jeszcze marka Idea.

Zobacz: Orange wyłącza internetowe bramki SMS i MMS
Zobacz: Orange zamyka trzy usługi w ofercie na kartę

Rzecznik prasowy Orange Polska, Wojciech Jabczyński, opublikował na Twitterze infografikę, przedstawiającą kilka statystyk związanych z internetową bramką SMS. Wynika z niej, że od początku istnienia bramki wysłano przy jej pomocy 3 220 011 323 wiadomości. Rekordowy był dzień 24 grudnia 2005 roku, kiedy liczba wiadomości osiągnęła rekordową liczbę 2 482 355.

Z opublikowanych statystyk wynika, że usługa cieszyła się z czasem coraz mniejszym powodzeniem. Jeszcze w roku 2008 użytkownicy pomarańczowej bramki SMS wysyłali za jej pomocą średnio 40-50 milionów wiadomości miesięcznie. W 2015 roku było to już tylko 2-3,5 miliona wiadomości, a w 2019 roku zaledwie 240 tysięcy wiadomości miesięcznie. Biorąc pod uwagę taki spadek można przypuszczać, że była to jedna z przyczyn wyłączenia usługi.

Zobacz: SMS-y w naszym kraju mają się świetnie - używa ich 94% Polaków
Zobacz: Caritas Łączy - nowy operator wirtualny na polskim rynku

Orange bramka SMS - statystyki

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Wojciech Jabczyński (Twitter), wł

Przewiń w dół do następnego wpisu