DAJ CYNK

Orange wyłącza internetowe bramki SMS i MMS

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Orange SMS koło

Orange Polska wyłącza usługę SMS/MMS z Internetu. Od 1 lutego 2020 roku wysyłanie wiadomości za pomocą internetowych bramek SMS i MMS pomarańczowej sieci nie będzie już możliwe.

Gdy sieci komórkowe zaczęły oferować swoim klientom możliwość wysyłania krótkich wiadomości tekstowych SMS, a później wiadomości multimedialnych MMS, pojawiły się również internetowe bramki, dzięki którym takie wiadomości można było wysłać z poziomu strony internetowej. Jedną z wciąż działających na polskim rynku usług tego typu jest "SMS/MMS z Internetu", udostępniana przez operatora sieci Orange. Wystarczy wejść na stronę sms.orange.pl lub mms.orange.pl, by wysłać SMS-a lub MMS-a. Klienci Orange mogą tam również odbierać tego typu wiadomości, ale tylko do końca miesiąca.

Zobacz: SMS-y w naszym kraju mają się świetnie - używa ich 94% Polaków
Zobacz: Play wyłącza usługę Bramka SMS

Z komunikatu dostępnego na stronie sms.orange.pl (oraz mms.orange.pl) wynika, że Orange Polska zamyka internetowe bramki SMS i MMS. Usługa "SMS/MMS z Internetu" będzie działać tylko do 31 stycznia tego roku:

1.02.2020 usługa "SMS/MMS z Internetu" zostanie wyłączona. Użytkownicy Bramek SMS/MMS, dostępnych pod adresami sms.orange.pl i mms.orange.pl, utracą możliwość dalszego korzystania z tych serwisów.
Do 31.01.2020 prosimy o ewentualne zabezpieczenie (np. skopiowanie) treści wybranych wiadomości. Dodatkowo nadawca korzystający z tych serwisów ma możliwość usunięcia wiadomości ze skrzynki odbiorczej poprzez wybranie opcji "usuń wiadomość".

Orange bramka SMS - zrzut ekranu

Zobacz: Promocja w Orange: telefony dla seniorów w dobrych cenach
Zobacz: Orange na kartę: Brak limitów i 15 GB za 15 zł

Dziękujemy Pawłowi za informację.

Ankieta
25%
72%
3%

Wszystkich głosujących: 1998

Źródło ankiety: Orange wyłącza internetowe bramki SMS i MMS

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange, wł