DAJ CYNK

Huawei podsumowuje 2018 rok i przedstawia plany na rok 2019

02.01.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5166

Ważne 0

0

To był bardzo dobry, ale i trudny rok dla Huaweia. Wysokie przychody, rekordowa sprzedaż bardzo udanych smartfonów, ale jednocześnie płynące z całego świata oskarżenia o szpiegostwo.

Huawei przewiduje, że przychody firmy za 2018 rok wyniosą 108,5 mld dolarów, co będzie oznaczało wzrost rok do roku o 21%. Firma chwali się, że w mijającym roku podpisała 26 umów handlowych związanych z siecią 5G, w skutek czego do operatorów na całym świecie trafiło ponad 10 tys. stacji bazowych 5G. Huawei jest też partnerem technologicznym ponad 160 miast i 211 firm z listy Fortune Global 500. Usługa Huawei Mobile Cloud ma ponad 140 usług w chmurze w 18 różnych kategoriach, a do dystrybutorów na całym świecie trafiło ponad 200 mln smartfonów.

Zobacz: Huawei sprzedał w tym roku 200 mln smartfonów

Trzeba też do tego dodać bardzo udane smartfony i fakt, że Huawei przestał być marką goniącą czołówkę rynku, a zaczął być tą, która wyznacza rynkowe trendy.

Zobacz: Najlepszy Telefon 2018 - wybraliśmy Top10 najgorętszych smartfonów mijającego roku
Zobacz: Test Huawei Mate 20 - czy prestiż potrzebuje Pro?

Pasmo sukcesów firmy jest jednak przysłonięte przez serię oskarżeń płynących z całego świata. USA, Japonia, Australia, Czechy... Doszło nawet do zatrzymania dyrektor finansowej firmy przez kanadyjskie służby.

Zobacz: Huawei odpiera zarzuty czeskiego urzędu dotyczące zagrażania bezpieczeństwu narodowemu
Zobacz: Donald Trump chce całkowicie zakazać używania urządzeń Huawei i ZTE
Zobacz: Dyrektor finansowa Huaweia wypuszczona za kaucją

W 2019 roku Huawei planuje skupić się na strategicznych przedsięwzięciach i możliwościach oraz stworzeniu bardziej elastycznej strukturę biznesową. Firma chce oferować klientom konkurencyjne produkty, jednocześnie wycofując z ryku starsze urządzenia. Cały czas Huawei chce skupiać się na dostarczaniu podzespołów i oprogramowania do obsługi sieci.

Już w I kwartale 2019 roku powinniśmy zobaczyć pierwsze smartfony Huaweia. Wśród nich powinien znaleźć się Huawei P30 Pro, a jeszcze wcześniej spodziewamy się prezentacji pierwszego składanego smartfonu firmy.

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu