DAJ CYNK

Huawei sprzedał w tym roku 200 mln smartfonów

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4333

Huawei zaliczy 2018 rok do bardzo udanych. Firma zanotowała nowy rekord sprzedaży smartfonów. Do najlepiej sprzedających się modeli wcale nie należą flagowce.

Osiągnięcie pułapu 200 mln sprzedanych smartfonów to spora różnica w stosunku do 2017 roku, w którym firmie udało się sprzedaż 153 mln smartfonów.

Najgłośniejsze modele producenta, czyli flagowe serie P oraz Mate sprzedały się w odpowiednio 16 oraz 5 mln egzemplarzy. Jeszcze lepiej wyglądała sprzedaż serii Nova, która rozeszła się w 65 mln egzemplarzy. Już bez konkretnych liczb, ale Huawei chwali się też bardzo dobrą sprzedażą Honora 10 oraz Honora View 10.

Test Huawei Mate 20 - czy prestiż potrzebuje Pro?
Huawei Mate 20 Lite - test kolejnego przedstawiciela udanej serii smartfonów

Osiągnięty wynik daje firmie duże szanse na zajęcie drugiego miejsca na świecie pod względem sprzedaży smartfonów w tym roku. Wygląda na to, że rok 2019 będzie bardzo ciekawy. Huawei, po sukcesie modeli P20 Pro oraz serii Mate jest na fali, co zmusza lidera rynku - Samsunga, do wypuszczania na rynek coraz lepszych smartfonów. W przeciwnym wypadku Koreańczycy mogą stracić wieloletnią pozycję. Oczywiście powinni na tym skorzystać klienci.

Huawei publikuje oświadczenie dotyczące sieci 5G i cyberbezpieczeństwa

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: Huawei; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu