DAJ CYNK

iOS 13.5 już został złamany. Jailbreak unc0ver w drodze

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Bezpieczeństwo

Interakcje: 6073

iOS 13.5 złamany

iOS 13.5 dopiero co trafił na iPhone'y, a już jest dla niego jailbreak. Zespół stojący za unc0ver złamał zabezpieczenia i jest w trakcie testowania wydajności swojego oprogramowania.

Jailbreak to nic innego jak uwolnienie urządzenia z systemem iOS z pilnie strzeżonego ogrodu firmy Apple. System traci integralność zabezpieczeń i jest bardziej narażony na ataki, ale to cena, którą wielu posiadaczy iPhone'ów chętnie płaci za wolność. Dzięki temu możliwe jest instalowanie aplikacji spoza AppStore i modyfikowanie systemu w sposób, którego nie daje nam Apple.

Zobacz: Teraz jailbreak iPhone'a można zrobić z... telefonu z Androidem

Jabłkowi crackerzy wykorzystali exploit typu zero-day w jądrze systemu, ale szczegóły zachowali dla siebie. Wiemy jedynie, że skorzystali z jednego z odkryć analityków, biorących w zawodach hakerskich pwn2ownd. To element trwającej od lat zabawy w kotka i myszkę – gdy tylko Apple załata lukę, a oni znajdują następną.

Jailbreak unc0vered w wersji 5.0 jest w stanie obejść zabezpieczenia dowolnej wersji systemu iOS. To spore osiągnięcie, zwłaszcza że Apple od wersji 11 stosuje cyfrowe podpisy systemu iOS. Zabawny zbieg okoliczności sprawił, że informacja o nowej wersji jailbreaka została podana na Twitterze kilka godzin po wydaniu systemu iOS 13.5.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu