WhatsApp wyciągnie cię ze średniowiecza. Wszystko dzięki nowej opcji

WhatsApp to nie tylko najpopularniejszy komunikator świata. To też platforma społecznościowa, na której można utworzyć grupy i zorganizować wydarzenia. Śledzenie ich właśnie stało się łatwiejsze.

Anna Rymsza (Xyrcon)
3
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
WhatsApp wyciągnie cię ze średniowiecza. Wszystko dzięki nowej opcji

Społeczności i wydarzenia

Rozmowy grupowe przez WhatsApp to potężne narzędzie i dla grup znajomych i dla osób zupełnie sobie obcych, które łączą wspólne zainteresowania bądź cele. Grupy można następnie łączyć w większe społeczności, by otworzyć coś w rodzaju forum z działami. W społecznościach będzie można planować wydarzenia i będą one automatycznie przypinane w odpowiednich grupach należących do społeczności. To powinno znacznie ułatwić planowanie wspólnego czasu i oszczędzić ręcznego manipulowania wiadomościami z wydarzeniem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Ta nowość jest już dostępne w wersji 2.24.3.20 beta komunikatora dla Androida. Wydarzenia będą widoczne także na karcie prezentującej grupy w ramach społeczności. Wydarzenie zostanie pokazane także na samej górze widoku czatu w ramach społeczności i będzie tam obecne razem z innymi przypiętymi wiadomościami. Proces nie będzie wymagał żadnych dodatkowych czynności od administratora czatu.

WhatsApp wyciągnie cię ze średniowiecza. Wszystko dzięki nowej opcji

Trzeba tu jeszcze zaznaczyć, że tworzenie wydarzeń w Społecznościach jest rozwijane bardzo powoli i wielu testerów wciąż nie ma do niej dostępu. Trudno powiedzieć, kiedy może zostać udostępnione korzystającym z wersji beta komunikatora, co dopiero zwykłym użytkownikom.

Drobna zmiana interfejsu

Ostatnia aktualizacja wprowadza także nowy znacznik, informujący użytkowników o szyfrowaniu end-to-end rozmowy. Jego obecność jest kwestią dyskusyjną, bo komunikator i tak ma funkcje weryfikacji szyfrowania (warto z nich korzystać). Kłódka pojawiła się także na systemie iOS.

WhatsApp wyciągnie cię ze średniowiecza. Wszystko dzięki nowej opcji

Dotknięcie nowego piktogramu pozwoli sprawdzić szczegóły szyfrowania. Przy tym warto pamiętać, że dotknięcie kontaktu również daje taką możliwość – otwiera ono szczegóły czatu i tam znajdują się odpowiednie polecenia. Trudno więc powiedzieć, czy dodatkowa kłódka jest w ogóle potrzebna. Czy może pomóc użytkownikom zapoznać się z możliwościami komunikatora, podobnie jak pomaga obecność „kłódki” przy adresie w przeglądarkach internetowych? Nie da się wykluczyć, że twórcy WhatsAppa planują zmiany w interfejsie i przeniosą funkcje sprawdzające szyfrowanie czatu „bardziej na wierzch”. Może to być też prosty eksperyment.