DAJ CYNK

WhatsApp dostanie nową funkcję. Zastąpi Ci forum

Piotr Urbaniak

Aplikacje

WhatsApp dostanie meganowość

Twórcy WhatsAppa, najpopularniejszego komunikatora internetowego świata, pracują nad całkowicie nową funkcją. 

Zespół WhatsAppa pracuje nad nową funkcją, określaną na obecnym etapie jako społeczności – donosi serwis XDA, zwracając uwagę na nowe linijki kodu w androidowej becie numer 2.21.21.6. Sądząc po opisach poszczególnych funkcji, jest to pewna wariacja na temat dostępnych już dzisiaj grup, choć bardziej rozbudowana strukturalnie, a przy tym szerzej otwarta na konwersacje z osobami spoza listy kontaktów. 

Czym dokładnie będą społeczności WhatsAppa? Cóż, na tym etapie to trochę enigma. Co jednoznacznie przypomina grupy, to wątek obecności administratorów i sama możliwość prowadzenia wieloosobowej rozmowy na wskazany temat, zdefiniowany w nazwie i opisie danej grupy społeczności. Ale to dopiero początek.

Przechodząc do sedna, wygląda na to, że administratorzy dostaną dużo większe niż dotychczas możliwości zarządzania, z funkcją ograniczenia liczby przekazywanych przez uczestników konwersacji wiadomości na czele. Oprócz tego do społeczności tworzony jest system zewnętrznych zaproszeń w formie linku lub kodu QR, co sugeruje, że WhatsApp może usiłować stworzyć coś na kształt forum.

Zobacz: WhatsApp ma nowe opcje. Szybko je polubisz

Na nieszczęście wszystkich zainteresowanych, ciężko o więcej detali. Dość powiedzieć, że w tej chwili rzeczone wzmianki w kodzie są jednym namacalnym śladem nowości. Jakiekolwiek screenshoty wybijcie sobie z głowy, nie wspominając już o informacji prasowej samego producenta. Bądź co bądź, coś ewidentnie wisi w powietrzu, bo świeży kod wprowadzony do i tak opasłego komunikatora jest niewątpliwie znaczący.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Unsplash (Adem Ay)

Źródło tekstu: XDA, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu