DAJ CYNK

WhatsApp ma nowe opcje. Szybko je polubisz (aktualizacja)

Piotr Urbaniak

Aplikacje

WhatsApp ma nowe opcje. Ukłon w stronę Twojej prywatności

Znikające wiadomości WhatsAppa niebawem staną się bardziej funkcjonalne.

Komunikatory internetowe, oferując znikające wiadomości, mają jasny cel: jeszcze bardziej zwiększyć prywatność. Konwersacje nie są bowiem przechowywane w nieskończoność, ale po pewnym czasie zostają usunięte, dzięki czemu nawet po utracie urządzenia nikt się do nich nie dobierze.

Jeśli ktoś musi przesyłać adresy czy inne poufne dane, to znikające wiadomości są zdecydowanie najlepszą metodą. Niemniej akurat w WhatsAppie była to funkcja mocno surowa. Już niedługo.

W aktualizacji beta dla iOS, oznaczonej numerkiem 2.21.200.11, a wkrótce zapewne także na Androidzie, WhatsApp zyskuje dwie bardzo ważne funkcje. Okres wygaśnięcia wiadomości można ustawić teraz nie tylko na 7 dni, ale też dobę lub 3 miesiące. Dodatkowo, pojawia się możliwość odgórnego narzucenia tego czasu w menu ustawień. 

Wybór odgórny będzie dotyczyć wszystkich rozpoczynanych rozmów. Zarówno tych prywatnych, jak i prowadzonych w grupach. Co jednak należy podkreślić, nie obejmie wątków utworzonych wcześniej, ale to też nikogo dziwić raczej nie powinno. 

Kiedy dokładnie nowości trafią do produkcyjnej wersji komunikatora, ciężko określić, ale znając panujący cykl wydawniczy, nie powinno zająć to dłużej niż parę tygodni. 

Aktualizacja (04.10.2021 09:45)

Okazuje się, że w tej samej becie znaleziono jeszcze ślady innej, nie mniej ciekawej funkcji. To globalny odtwarzacz wiadomości głosowych. Dlaczego globalny? Bo można przypiąć go na topie okna aplikacji i odsłuchiwać treści w niepowiązanych z nimi wątkach. 

Mało jednak prawdopodobne, aby ta akurat funkcja szybko do WhatsAppa trafiła. Na razie nawet w becie jest ukryta i nieanonsowana żadnym komunikatem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Unsplash (Jeremy Bazanger)

Źródło tekstu: WABetaInfo, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu