DAJ CYNK

Play udostępnia nową wersję aplikacji Play24

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 20284

Play Play24 nowa wersja aplikacji

Fioletowy operator wprowadza zmiany w aplikacji Play24. Mają one pomóc klientom Play na wygodniejsze i bezpieczniejsze zarządzanie własnym kontem. Wkrótce mają się pojawić kolejne udogodnienia.

Jak informuje Play, największą i najważniejszą zmianą w aplikacji Play24 jest wprowadzenie nowego sposobu uwierzytelniania użytkowników, opartego o standard FIDO (Fast Identity Online). Rozwiązanie to zostało wprowadzone przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie danych klientów fioletowego operatora. Od teraz klienci nie muszą już zapamiętywać haseł, żeby się zalogować, mając wybór między biometrią w postaci odcisku palca lub rozpoznania twarzy, a kodem PIN.

Takie rozwiązanie jest, według operatora, nie tylko wygodniejsze, ale przede wszystkim bezpieczniejsze. Dzięki użyciu logowania biometrycznego użytkownicy mogą zarządzać swoim kontem bez konieczności tworzenia i zapamiętywania rozbudowanych haseł, przy jednoczesnej gwarancji ochrony swoich danych. Play walczy w ten sposób również z cyberprzestępczością i stronami, których celem jest przechwycenie haseł użytkowników. Dzięki nowej formie logowania, korzystający z Play24 nie będą musieli obawiać się o ataki hakerów, czy podszywające się pod operatora strony internetowe. Takie rozwiązanie ma zabezpieczyć również konta przed potencjalnym atakiem na serwery przechowujące dane użytkowników.

Zobacz: Wyciek danych z Forum Play - fioletowy operator wyjaśnia sytuację
Zobacz: Po Forum Play przyszedł czas na Blog Play: wyciekły dane 763 użytkowników

Kolejna nowość ułatwi klientom dodawanie usług. Od teraz aplikacja umożliwi w jednym momencie dodanie wszystkich usług w Play, nawet w przypadku posiadania kilku numerów jednocześnie. Po rejestracji nowego użytkownika, aplikacja automatycznie rozpozna, czy klient w Play posiada jeden, czy więcej numerów i zaproponuje dodanie ich automatycznie. Nowa funkcja pozwala na wygodne i łatwe dodanie usług do konta w szybki sposób, w jednym miejscu w aplikacji. Mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa użytkowników, które Play nazywa priorytetowymi dla siebie, dodanie kolejnych numerów będzie wymagało dodatkowego potwierdzenia.

To nie koniec nowości, jakie Play planuje wprowadzić dla swoich klientów w Play24. Już wkrótce, w kolejnej wersji aplikacji, pojawi się nowa forma potwierdzania operacji. Zamiast tradycyjnego kodu SMS, będzie można zaakceptować zmiany na koncie za pomocą odcisku palca, rozpoznawania twarzy lub indywidualnie stworzonego, unikalnego kodu PIN. Takie rozwiązanie pojawi się w Play24 do końca roku.

Aplikacja Play24 powstała, aby ułatwić klientom codzienne zarządzanie kontem. Obecnie klienci Play obsługują za jej pomocą ponad 5 milionów swoich numerów. Jest ona najlepiej oceniana wśród aplikacji operatorskich w Polsce w Google Play i Apple App Store. Umożliwia między innymi opłacanie faktur, doładowywanie konta w parę sekund, włączanie i wyłączanie dodatkowych pakietów oraz kontrolowanie stanu środków. To intuicyjne rozwiązanie, które pozwala na bieżąco monitorować historię zużycia Internetu i wykonanych połączeń nawet na kilku numerach jednocześnie. Dodatkowo pozwala w łatwy sposób skontaktować się z konsultantem, na przykład za pomocą specjalnie przygotowanego chatu.

Zobacz: 5G w paśmie 26 GHz w Orange, Play i T-Mobile za trzy lata. Plus milczy
Zobacz: #GIGAHeyah: 100 GB internetu za 39 zł. Na dwa miesiące, ale w dwóch pakietach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Play

Przewiń w dół do następnego wpisu