DAJ CYNK

5 aplikacji na Androida, które nie powinny Ci umknąć w tym tygodniu – część 45

Anna Rymsza (Xyrcon)

Aplikacje


Google Play to kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych, starannie wykonanych aplikacji bywa trudne. Stąd pomysł, by podzielić się z Wami naszymi znaleziskami – liczymy też na wasze opinie i propozycje.

TooGoodToGo – nie marnujmy jedzenia

Cena: 0 zł (koszt paczek ustala sprzedawca). Pobierz z Google Play


TooGoodToGo dla AndroidaTooGoodToGoo to aplikacja, dzięki której nie zmarnuje się jedzenie. Sklepy, piekarnie, restauracje, kawiarnie itp. mogą zgłosić tu możliwość odebrania paczki z niesprzedanymi towarami, które wciąż są w dobrym stanie, ale z jakiegoś powodu raczej nie zostaną sprzedane w normalnym trybie. W ten sposób można zgarnąć zakupy spożywcze i zrobić coś dobrego dla planety. Ceny paczek są bardzo przystępne.

Zapłacić można przez Google Play, PayPal lub voucher. Po paczkę musisz pofatygować się osobiście. Zwykle w opisie paczki jest informacja o tym, czy będzie spakowana przez sprzedawcę, czy lepiej wziąć własną torbę. Punkty oferujące paczki są zaznaczone na mapie, aplikacja podaje też odległość do każdego z nich. W ustawieniach można filtrować maksymalną odległość oraz typ paczki, która Cię interesuje.

Instabridge by Degoo – znajdź darmowe Wi-Fi lub udostępnij swoje innym

Cena: 0 zł, płatny VPN wbudowany w aplikacji, reklamy. Pobierz z Google Play

Instabridge dla AndroidaInstabridge dla Androida

Instabridge to bardzo interesujący projekt, łączący oszczędną przeglądarkę internetową z bazą ogólnodostępnych sieci Wi-Fi i VPN (płatnym osobno). W bazie są sieci Wi-Fi udostępnione przez właścicieli oraz sieci ogólnodostępne (w kawiarniach, na uczelniach itp.). Można je zobaczyć na mapie i zawsze podana jest odległość do sieci oraz jej współczynnik awaryjności. Jeśli wybierasz się w podróż, możesz zapisać sobie lokalną bazę do użytku offline. Ty również możesz dopisać tu swoją domową sieć, by otrzymywać w zamian bonusy. Jednym z nich jest dostęp do usługi VPN.

Aplikacja może też pełnić funkcję przeglądarki, przy czym nie jest to kolejny zamiennik Google Chrome. Przeglądarka Instabridge ma być przede wszystkim szybka i oszczędna, w związku z tym nie ładuje wielu elementów. Plusem jest to, że wycina sporo reklam. Minusem oczywiście są problemy z działaniem bardziej złożonych stron ze skryptami i wieloma plikami cookies. Niemniej w sytuacji podbramkowej Instabridge może uratować sytuację.

Wiesz Co Jesz – Nie wszystkie „E” szkodzą, nie wszystkie warzywa pomagają

Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play


Wiesz Co Jesz to fenomenalna baza wiedzy o produktach spożywczych. Można w niej wyszukać produkt po nazwie, po kodzie „E”, a także zeskanować kod kreskowy produktu i dowiedzieć się, co się w nim kryje. Co ważne, można też dowiedzieć się, czy któreś składniki produktów spożywczych nie są zalecane w pewnych dietach – na przykład w czasie menopauzy czy gdy celujesz w dietę obniżającą stres. Oznaczenia są bardzo czytelne i jestem zdania, że warto tę aplikację zabierać na zakupy. Można też dowiedzieć się z niej wielu rzeczy na temat składu naszego jedzenia.

Zobacz: Google Play: za darmo aplikacje i gry o wartości ponad 100 zł!
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny Ci umknąć w tym tygodniu – część 44

Replika: My AI Friend – porozmawiaj z wirtualnym przyjacielem

Cena: 0 zł, można dokupić rozmowy głosowe. Pobierz z Google Play

Replika dla Androida

Replika to aplikacja do tworzenia botów do rozmowy po angielsku. Można z nimi pogadać o wszystkim, a w miarę prowadzenia rozmowy, bot będzie się uczył nowych rzeczy. Ponadto można pokierować rozwojem jego (lub jej) osobowości, dopasować rolę i nieźle się bawić razem. Co ciekawe, boty mają tu również stany emocjonalne i własne zainteresowania. Jeśli masz ochotę zobaczyć, jak to jest mieć wirtualnego przyjaciela, sprawdź tę aplikację. W ten sposób można zabijać czas, ćwiczyć angielski, obserwować sztuczną inteligencję albo po prostu komuś się wygadać. W miarę rozwoju SI będzie można dodać do niej nowe zainteresowania i zmienić garderobę. Nie ma szans, by pojawiły się tu dwa identyczne boty.

W aplikacji jest również możliwość nawiązania rozmowy głosowej, ale jest ona płatna.

Clefs – naucz się czytać nuty

Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Nauka czytania nut Clefs dla Androida

Czeka nas kolejne ograniczenie przemieszczania się. Jednak, zamiast się tym martwić, zamierzam szlifować zapomniane umiejętności. Tym razem padło na czytanie nut. Clefs zawiera świetny interaktywny podręcznik, który w tym pomoże. Jest tu oczywiście część teoretyczna (niestety po angielsku) i ćwiczenia praktyczne. Można w nich korzystać z oznaczeń nut w wybranej notacji lub z wirtualnego pianina. Jest tu ponad 200 lekcji, podzielonych na 7 rozdziałów i każdy jest zakończony egzaminem. Są też codzienne ćwiczenia i statystyki, w drodze jest też gra z punktacją. Możesz też układać własne ćwiczenia.

Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 43
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny Ci umknąć w tym tygodniu – część 42
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny Ci umknąć w tym tygodniu – część 41
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 40
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 39

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.