DAJ CYNK

Skandal w wojsku. Zaczęło się od kłótni w sieci

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Skandal w wojsku, wyciekły poufne dane. Winna kłótna w sieci

Gry pokroju War Thunder zrzeszają licznych miłośników militariów. Jeden z nich właśnie zdradził tajne informacje na temat nowego, chińskiego czołgu, aby wygrać kłótnię w Internecie.

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że gracze produkcji pokroju War Thunder to najczęściej miłośnicy militariów. Często dyskutują ze sobą na ten temat także na oficjalnym forum gry. Czasami takie sprzeczki idą jednak o jeden krok za daleko. Tak było właśnie w tym przypadku, chociaż nadmiarowych kroków było jeszcze więcej.

Zdradził tajne informacje, aby wygrać kłótnię

Na forum gry War Thunder doszło do niecodziennej sytuacji. Jeden z użytkowników opublikował tam tajne dane na temat najnowszego, chińskiego czołgu. Materiały zawierały między innymi dokładne schematy pojazdu. Możecie w tym miejscu zapytać — czemu to zrobił? Odpowiedź jest prosta, aby wygrać sprzeczkę w Internecie. Większość materiałów zostało już usuniętych z forum War Thunder, ale mleko się rozlało. Część z nich krąży już po sieci.

Jednak, co gorsza, nie jest to pierwszy tego typu przypadek. Rok temu na forum War Thunder wyciekły dane na temat brytyjskiego czołgu Challenger 2, bowiem pewien użytkownik chciał udowodnić, że jest on źle odwzorowany w grze. Kilka miesięcy później to samo stało się z francuskim pojazdem o nazwie Leclerc. Znowu pewien gracz chciał, aby ten został lepiej przeniesiony do gry.

Nie trzeba chyba tłumaczyć, czym grożą takie wycieki. Dziwi mnie też, że ktoś może być tak zafiksowany na grze, aby zdradzać tego typu informacje, ale nie takie rzeczy już widzieliśmy...

Zobacz: Chińczycy znowu to zrobili. Czy to koniec dominacji NASA?
Zobacz: Decyzja zapadła. Rosja cofnie się do średniowiecza

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Degtyaryov Andrey / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Task Purpose