Honor Magic7 Lite w rękach dziecka. Tak się sprawdza wytrzymałość smartfonu
Premiera smartfonu Honor Magic7 Lite stała się okazją do przeprowadzenia nietypowego badania. Chińska marka sprawdziła, jak często dzieci przyczyniają się do uszkodzenia telefonów. Wyniki są zaskakujące – aż 36% dorosłych Europejczyków doświadczyło sytuacji, w której ich smartfon został uszkodzony przez dziecko.

Dzieci kontra smartfony – najczęstsze przyczyny uszkodzeń
Z badania wynika, że najczęściej telefony psują się przez:
- upuszczenie przez dziecko,
- zrzucenie ze schodów,
- wpadnięcie do toalety lub wanny,
- nadepnięcie,
- atak złości dziecka,
- kontakt z piaskiem czy błotem.
Nie powinno więc nikogo dziwić, że 32% badanych wykupiło ubezpieczenie na takie przypadki, a 48% zdecydowało się na zakup dodatkowego etui ochronnego. Co ciekawe, 36% rodziców woli ukrywać telefon przed dziećmi, a 14% przyznaje, że widok dziecka z telefonem powoduje u nich panikę.



Ekstremalne testy Honora Magic7 Lite
Aby udowodnić wytrzymałość urządzenia, Honor oddał je w ręce „ekspertów” – dzieci. Smartfon przeszedł serię nietypowych testów:
- Test spadochronowy – telefon spadł na ziemię z dużej wysokości, ale przetrwał upadek.
- Skok nad basenem – Honor Magic7 Lite został przymocowany do zdalnie sterowanego samochodu, który skoczył z rampy. Telefon wyszedł z tej próby bez szwanku.
- Zamrażanie – smartfon został zamrożony w bryle lodu i rozbity młotkiem. Po uwolnieniu nadal działał.
- Piaskowy test wytrzymałości – urządzenie spędziło długie godziny zakopane w piaskownicy i nie straciło funkcjonalności.
Dzięki certyfikatowi IP64 smartfon jest odporny na kurz i zachlapania, a jego wyświetlacz Anti-Drop pomaga chronić go przed upadkami. Testy potwierdziły, że Honor Magic7 Lite może sprostać codziennym wyzwaniom – nawet tym najbardziej ekstremalnym.