DAJ CYNK

Blokujesz reklamy? YouTube zagra ci na nerwach

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Rozrywka

Blokujesz reklamy? YouTube zagra ci na nerwach

Blokujesz reklamy w innej przeglądarce niż Chrome? Google nie zamierza tego odpuszczać i będzie wolniej ładował filmy na Youtube.

Google od dawna walczy z blokowaniem reklam, które są dla firmy ogromnym źródłem przychodów. Jednak w ostatnich miesiącach ofensywa amerykańskiego giganta stała się jeszcze mocniejsza. W dużej mierze dotyczy ona YouTube'a. Tym razem Google przyznał, że blokujący reklamy muszą być gotowi na wolniejsze ładowanie filmów.

Wolniejszy YouTube za blokowanie reklam

Cała sprawa zaczęła się od kilku użytkowników Reddita, którzy zaczęli donosić o problemach z YouTubem. Zauważyli oni, że na przeglądarkach innych niż Chrome dużo wolniej ładują się im filmy. Opóźnienie zazwyczaj wynosiło około 5 sekund, więc może nie było szczególnie uciążliwe, ale na pewno irytujące.

Inny użytkownik postanowił przeprowadzić śledztwo i wykrył, że kod JavaScript YouTube'a ma wbudowany mechanizm opóźniania ładowania filmów właśnie o 5 sekund. Po tym wiele osób zaczęło sprawdzać, czemu Google zdecydował się na taki krok. Szybko okazało się, że winne są prawdopodobnie wtyczki blokujące reklamy.

Serwis Android Central postanowił zapytać o to Google'a i rzecznik firmy potwierdził, że to celowe działanie.

Aby wesprzeć zróżnicowany ekosystem twórców na całym świecie i umożliwić miliardom dostęp do ulubionych treści w YouTube, podjęliśmy próbę nakłonienia widzów z włączoną funkcją blokowania reklam, aby zezwolili na wyświetlanie reklam w YouTube lub wypróbowali YouTube Premium i korzystali z funkcji bez reklam. Użytkownicy, którzy mają zainstalowane programy blokujące reklamy, mogą doświadczyć nieoptymalnego obrazu, niezależnie od używanej przeglądarki.

- wyjawił rzecznik firmy.

Jest to już kolejny krok, który ma przekonać użytkowników do rezygnacji z blokowania reklam. Najwyraźniej Google zamierza możliwie uprzykrzać im życie.

Zobacz: YouTube szykuje eksperyment: nowy, dziwny przycisk
Zobacz: YouTube bez reklam. Użytkownicy już mają sposoby

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: monticello / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Android Central