DAJ CYNK

Instagram walczy z antyszczepionkowcami. Będzie blokować hasztagi rozpowszechniające fake newsy

Uapsiabiduba

Rozrywka

Na popularną społecznościówkę spadły gromy w związku z rozpowszechnianiem fake newsów na temat szkodliwości szczepionek. W korespondencji z serwisem Engadget, przedstawiciele Instagrama zapewnili, że sprawa zostanie rozwiązana.

Nowa polityka Instagrama będzie uwzględniać hasztagi, które pozornie mogą wydawać się niezwiązane z tematem szczepionek, ale są używane do rozpowszechniania fake newsów. Popularna społecznościówka jest teraz blokuje popularne hasztagi służące do rozpowszechniania fałszywych informacji o szczepionkach (#vaccinescauseautism oraz #vaccinescauseaids).

Zobacz: Antyszczepionkowcy przestaną zarabiać na YouTube. Bardzo dobre posunięcie serwisu, czekamy na więcej

Jeśli jednak antyszczepionkowcy zdecydują się wykorzystać nowe hasztagi do rozpowszechniania fake newsów, Instagram ma na takie zjawisko reagować. Po zablokowaniu hasztag staje się w zasadzie bezużyteczny. Kliknięcie na niego nie wywołuje żadnej reakcji i dodatkowo nie będzie się on pojawiać w wynikach wyszukiwania. Podobne kroki w kwestii walki z antyszczepionkowcami podjęto również niedawno na Facebooku.

Zobacz: Facebook oficjalnie uznaje treści antyszczepionkowe za fake newsy

Facebook oczywiście w żaden sposób nie cenzuruje treści antyszczepionkowych i nie ma zamiaru ich wyrzucać z platformy. Ale na szczęście jako portal, z którego korzystają już miliardy osób na świecie w końcu poczuwa się do odpowiedzialności, aby chronić użytkowników przed niebezpiecznymi dla nich treściami i będzie im ograniczać do nich dostęp.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Instagram

Źródło tekstu: Engadget

Przewiń w dół do następnego wpisu