DAJ CYNK

Twisto z certyfikatem Digital First od Mastercard. Wirtualnej karcie nie będzie musiał towarzyszyć jej plastikowy odpowiednik

Marian Szutiak

Płatności bezgotówkowe

Twisto certyfikat Digital First Mastercard

Twisto to pierwsza firma w Europie Środkowej, która otrzymała certyfikat Digital First od Mastercard. Uprawnia to Twisto do wydawania wirtualnych kart płatniczych bez ich plastikowych odpowiedników, które czeski fintech ma całkowicie wycofać do końca 2024 roku.

Certyfikat Digital First od Mastercard uprawnia Twisto do oferowania klientowi karty wirtualnej niezależnie od tego, czy wcześniej zamówił kartę plastikową. Pozwala zatem na całkowite odejście od plastiku. Twisto zobowiązało się do całkowitej rezygnacji z wydawania kart plastikowych do końca 2024 roku i przejścia na ekologiczne płatności kartą wirtualną oraz płatności mobilne.

Zobacz: Twisto: już możesz skorzystać z płatności Google Pay i karty wirtualnej
Zobacz: Twisto rzuca wyzwanie Revolutowi. 300 tys. klientów, Apple i Google Pay oraz raty to plany na 2020 r.

– Jesteśmy przekonani, że w niedalekiej przyszłości karty wirtualne będą kartami pierwszego wyboru naszych użytkowników. W przyszłości fizyczne karty podzielą los gotówki i zaczną wychodzić z użytku, wyparte coraz bardziej popularnymi płatnościami mobilnymi, a potem szeroko rozumianą biometrią. Twisto zobowiązało się do zaprzestania oferowania kart plastikowych do końca 2024 roku. Certyfikat Digital First od Mastercard to bardzo istotny krok w kierunku realizacji tego celu i potwierdzenie, że zmierzamy we właściwym kierunku.

– powiedział Michał Smida, CEO i założyciel Twisto

– Dziś karta płatnicza nie musi mieć fizycznej formy. Według najnowszych danych z raportów branżowych, już 2,6 mln kart płatniczych zapisanych jest w formie cyfrowego tokenu w urządzeniach mobilnych Polaków, a liczba wykonanych nimi transakcji wzrosła na przestrzeni 2019 roku niemal trzykrotnie. Razem z innowacyjnymi wydawcami kart takimi jak Twisto, oferujemy cyfrowe rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby współczesnego konsumenta i wyznaczają rynkowe trendy. Mastercard jest partnerem pierwszego wyboru dla fintechów na całym świecie i cieszę się, że to nasz kolejny wspólny projekt z Twisto.

– powiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe

 

Od maja 2020 roku wszyscy nowi klienci Twisto otrzymują kartę wirtualną automatycznie, podczas procesu rejestracji. Wcześniej, od marca 2020 roku, karty wirtualne wydawane były na zamówienie klienta. W ciągu dwóch miesięcy wirtualną kartę aktywowało 9 tys. klientów Twisto. Posiadacz wirtualnej karty wykonał w marcu średnio 14 transakcji, w porównaniu do 9 transakcji użytkownika karty plastikowej. Karta plastikowa jest nadal dostępna, na życzenie klienta. Można o nią wnioskować w aplikacji Twisto lub przez konto online.

Zobacz: Zarób nawet 1771 zł przez Internet - bez wychodzenia z domu
Zobacz: RRSO – w jaki sposób jest obliczane? (Wzór)

Klienci Twisto w Polsce, którzy korzystają z systemu Android, mogą podpinać swoje karty do Google Pay od marca tego roku. W ciągu dwóch miesięcy z tej możliwości skorzystało ponad 10 tys. osób, czyli około 15% użytkowników aplikacji (w tym posiadacze karty wirtualnej i plastikowej). W 2020 roku Twisto udostępni płatności mobilne również posiadaczom urządzeń z systemem iOS.

Google Pay Twisto

– Płatności mobilne wchodzą w nawyk i wypierają gotówkę. Nasze dane z Polski i Czech pokazują, że osoby które płacą mobilnie, wykonują średnio trzy razy więcej transakcji niż klienci, którzy nie dodali karty do cyfrowego portfela. Ten trend jest obecnie potęgowany przez pandemię COVID-19, podczas której, ze względów bezpieczeństwa, spada akceptacja dla gotówki, zarówno po stronie klientów jak i e-sklepów, kurierów i branży food delivery. Uważam, że ten trend utrzyma się nawet po zażegnaniu pandemii.

– dodał Michal Smida

Najbardziej ekologiczna karta

Karta wirtualna to instrument płatniczy przyjazny dla środowiska. Nie trzeba jej produkować, bo nie ma fizycznej postaci. Jest widoczna wyłącznie w aplikacji. Podobnie jak tradycyjna, ma numer, termin ważności oraz kod CVC, ale są one widoczne wyłącznie w aplikacji, co czyni kartę wirtualną bardzo bezpiecznym rozwiązaniem płatniczym. Tymczasem produkcja każdej plastikowej karty wiąże się z emisją 25 gramów CO2.

Zobacz: W kantorze PKO zapłacisz teraz Blikiem
Zobacz: Alior Bank: karta dla fanów League of Legends i specjalna oferta dla graczy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Twisto