DAJ CYNK

Test telefonu Nokia E52

11.12.2009

Dodane przez: Karol Wirkowski (vinc)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 248715

W swojej historii Nokia stworzyła dużo modeli, które zyskały miano kultowych. Nikt nie jest w stanie temu zaprzeczyć - nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy tego producenta. Receptą na sukces okazała się niezawodność, jakość oraz zaawansowanie techniczne sprzętu. Najwięcej sukcesów fiński producent odnotował w segmencie telefonów skierowanych do ludzi biznesu. Właśnie jeden z przedstawicieli linii biznesowej firmy Nokia jest przedmiotem poniższego testu - E52. Nokia E52 ma skłonić użytkowników E51 do pozbycia się "starszego" modelu oraz przekonać do siebie tych, którym E51 nie odpowiadała z powodu braku wybranych funkcji. By osiągnąć zamierzony cel, Nokia wyposażyła swój nowy produkt w większy wyświetlacz, GPS, szybszy moduł łączności HSPA, akcelerometr, gniazdo Jack 3,5 mm, pojemną znacznie lepszą baterię, kamerę do wideo rozmów i wiele więcej. Zachowano do tego bardzo podobny do poprzednika design. Jednak czy wystarczy naszpikować telefon technicznymi nowinkami by stworzyć sprzęt, który będzie kolejnym hitem? W poniższym teście postaram się odpowiedzieć na te pytania oraz ukazać wszelkie wady jak i zalety nowego produktu Nokii.

Przed Nokią E52 stoi bardzo trudne zadanie. Jest następcą modelu E51, który był bardzo udanym i popularnym telefonem. Użytkownicy pokochali E51 za bezawaryjność, jakość użytych materiałów i możliwości techniczne zamknięte w kompaktowej, metalowej obudowie. E51 oczywiście nie była jednak telefonem idealnym. Użytkownicy Nokii E51, jak i osoby szukające zaawansowanych funkcji snuli listę życzeń, co do następcy popularnego modelu. Nokia wysłuchała próśb, przy okazji niewiele zmieniając w wyglądzie. E52 mimo, iż wyglądem przypomina swego poprzednika, technicznie znacznie go przewyższa - dostajemy GPS, większy wyświetlacz, kamerę do wideorozmów, gniazdo Jack 3,5 mm czy znacznie lepszą baterię.

W swojej historii Nokia stworzyła dużo modeli, które zyskały miano kultowych. Nikt nie jest w stanie temu zaprzeczyć - nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy tego producenta. Receptą na sukces okazała się niezawodność, jakość oraz zaawansowanie techniczne sprzętu. Najwięcej sukcesów fiński producent odnotował w segmencie telefonów skierowanych do ludzi biznesu. Właśnie jeden z przedstawicieli linii biznesowej firmy Nokia jest przedmiotem poniższego testu - E52. Nokia E52 ma skłonić użytkowników E51 do pozbycia się "starszego" modelu oraz przekonać do siebie tych, którym E51 nie odpowiadała z powodu braku wybranych funkcji. By osiągnąć zamierzony cel, Nokia wyposażyła swój nowy produkt w większy wyświetlacz, GPS, szybszy moduł łączności HSPA, akcelerometr, gniazdo Jack 3,5 mm, pojemną znacznie lepszą baterię, kamerę do wideo rozmów i wiele więcej. Zachowano do tego bardzo podobny do poprzednika design. Jednak czy wystarczy naszpikować telefon technicznymi nowinkami by stworzyć sprzęt, który będzie kolejnym hitem? W poniższym teście postaram się odpowiedzieć na te pytania oraz ukazać wszelkie wady jak i zalety nowego produktu Nokii.

Budowa

Rozmiary E52 to 116 x 49 x 9,9 milimetrów, przy wadze 98 gramów. Nowy model ten nieznacznie urósł względem poprzednika, ale za to delikatnie schudł - mniej waży i jest cieńszy. Przedni panel został zdominowany przez wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala i rozdzielczości 240 x 320 pikseli, który potrafi wyświetlić 16 milionów kolorów. Jak przystało na produkt Nokii kolory są żywe i ostre, a widoczność w ostrym słońcu bardzo dobra. Tuż nad wyświetlaczem, między czujnikiem światła oraz kamerą do wideorozmów, znajduje się głośnik. Klawiatura alfanumeryczna składa się z dwunastu klawiszy, których spory rozmiar oraz krótki skok, czynią tę klawiaturę wręcz idealną do pisania krótkich wiadomości tekstowych. Pod wyświetlaczem, ale nad klawiaturą zostały umieszczone przyciski funkcji kontekstowych, przyciski szybkiego dostępu, przyciski obsługi rozmów oraz D-pad. Niewielki rozmiar klawiszy funkcji kontekstowych oraz tych służących obsługi rozmów utrudnia dostęp do nich. Przeszkadza też delikatne wyeksponowanie klawiszy szybkiego dostępu, które nieznacznie wystają ponad panel i łatwo niechcący o nie zahaczyć. Klawisze te można dowolnie zaprogramować i przypisać do nich dowolne aplikacje. Do każdego mogą być przypisane po dwie aplikacje, które aktywuje się poprzez pojedynczy klik lub dłuższe przytrzymanie. Zasada ta nie dotyczy klawisza Kasuj i Menu.



Komentarze
Zaloguj się
135. ~Frw
0

2017-09-06 10:48:46

Bardzo łatwo jest otworzyć klapkę piszesz głupoty nie mając pojęcia o telefonie to nie wypisuje bzdur.

Odpowiedz

134. ~Nick
0

2013-12-11 12:53:51

Zasięg noki e52 jest gorszy od poprzedniczki. Po za tym e52 jest delikatniejsza od e51, trudniej jest otworzyć klapkę. Ale i tak wolę ją od e51.

Odpowiedz

133. ~Zenek
0

2011-12-15 17:02:40

Miałem problemy z E52 na początku użytkowania.Wieszał sie i wolno chodził.Po kilku wizytach w serwisie i 3krotnej zmianie oprogramowania telefon chodzi jak burza.Trzeba o niego dbać,kasować niepotrzebne wiadomości i aktualizować co jakiś czas oprogramowanie.Z serwisem nigdy nie miałem problemów-na gwarancji zawsze robili kiedy przyniosłem.Mam E52 już 2 lata i zastanawiam sie czy wogóle go zmieniać ze względu na dobrą baterię i funkcjonalnosć.

Odpowiedz

132. ~andi
0

2011-12-03 00:28:11

Powiem krótko, używam E52 na karcie służbowej i uważam, że jest to najlepszy telefon jaki do tej pory używałem (bateria 6-7 dni) szybki, ma go od września 2010 roku i działa bez problemu. Ostatnio zmieniłem firmware na 081.003 i jest jeszcze szybszy niż do tej pory. Z czystym sumieniem w 100% POLECAM

Odpowiedz

131. ~max
0

2011-10-16 22:02:56

do 129. pierwse modele e52 byly awaryjne i to prawda, moze "mmiales" to szczescie i Ci wpadl we rece taki model. do 129 i 130 nie krzycice na serwis nokii ze jest lipny a raczej na obsluge, ja mieszkam w lodzi i mialem 2 razy problem z e52 za kazdym razem SERWIS nokii okazal sie bardzo dobrym punktem. ogolnie telefon bardzo udany, mnie sie przypomnialy czasy 3310.

Odpowiedz

130. ~ma-Q
0

2011-09-16 12:44:04

OSTRZEGAM przed serwisem firmy NOKIA.Makak i inni na tym forum mają rację. Nokia oszukuje ludzi aby nie ponoisic kosztów napraw gwarancyjnych wmawia klientom ze tel został zalany i uniewaznia gwarancje . Nie dajcie z siebie robic wariatów. Najlepiej nie kupować ich telefonów. To był mój ostatni telefon tej firmy

Odpowiedz

129. ~makak
0

2011-09-16 12:38:58

Nie polecam NOKIA E52 poniewaz jest to model bardzo awaryjny i posiada wady fabryczne. Mialem ( nie tylko ja ) problemy z serwisem Nokii kiedy chialem usunąć usterkę aby sie wykpić stwierdzili ze telefon został zalany i uniewaznili mi gwarancje ( była to kompletna bzdura ) Nie mam ochoty ani pieniedzy aby proceesować sie z Nokią. Sczerze nie polecam kupowania telefonów tej firmy bo traktują klientów jak idiotów. Uważajcie na serwis NOKIA i nie dajcie sie oszukać tak ze mną to zrobili

Odpowiedz

128. ~karoleeeeek
0

2011-07-17 22:21:41

ja ma ten telefon od 3 tygodni, wcześniej miałem E50 i E51... jestem bardzo zadowolony z systemu, chodzi trzy razy szybciej niż ww. modelach. Nie wiem też skąd się wzięły opinie o zasięgu i czułości. U mnie chodzi wszytsko OK. Zastrzeżenia tylko mam do wykonania - wczoraj musiałem wymienić klapke baterii bo jest bardzo delikatna i się wgiotka azrobiła.

Odpowiedz

127. ~Artur30
0

2011-07-17 20:02:33

Ja mam ten fon od 2tyg.i potwierdzam jak na razie zasięg.Masakra Tam gdzie mieszkam mam w innej Nokii full a teraz rozmawiam i nagle konie... porażka.Nie polecam innym zakupu.

Odpowiedz

126. ~buuu
0

2011-04-14 16:09:08

Dopiszę bo warto co mi padlo: 1.Głosnik 2.Zasięg 3.Zawieszał się 4.Rozłączał 5.Nie było mnie słychać. 6.Sam się rozłączał podczas rozmowy. te wady w ciągu 1 trzech miesiecy a kupiony był nowy!!! Miałem go 8 miesiecy po czym komunikat Skontaktuje sie ze sprzedawcą!!!!PORAŻKA jak pisałem post wyżej!!

Odpowiedz

125. ~buuu
0

2011-04-14 16:06:00

porażka,oddałem do serwisu bo sie nie wlączał już po tym jak tracił zasięg itp milion innych rzeczy...opinia zalany!!! nie ma takiej opcji żeby widzial kroplę deszczu SYF!!!!! wprowadzają na Polski rynek badziew i tylko 1200pln w błoto nie polecam od 2 dnia używania już sie psuł!PORAŻKA

Odpowiedz

124. ~emm
0

2011-01-15 10:24:08

Od dwóch lat mam służbową e51 i nie zamienię tego telefonu na e52. Obudowa solidna, metalowa. powginała się tu i tam ale nic się nie łamie, nie trzeszczy i nie odpada. Bateria po dwóch latach użytkowania (około 40 połaczeń dziennie) trzyma 4 doby. Jeżeli telefon nie jest używany (urlop) bateria trzyma około 5 - 6 dni. Jedyne niedociągnięcie tego telefonu to wycierające się przyciski z boku telefonu. Podsumowując: nie zamienię e51 na e52 ze względu na delikatniejszą obudowę i gorsze wykonanie. poczekam na e53.

Odpowiedz

123. ~badger
0

2011-01-10 21:04:31

Kupiłem i po tygodniu sprzedałem :( Wszystko mi odpowiadało w tym telefonie, bateria 8-9 dni, ale niestety gubił zasięg. Tam gdzie inne nawet stare trupy miały wszystkie kreski w e52 były 2-3. Przez ten tydzień wiele razy się do mnie nie dodzwoniono, a to przecież podstawowa funkcja telefonu.

Odpowiedz