DAJ CYNK

Mercusys Halo H50G – test taniego systemu mesh Wi-Fi dla domu

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Mercusys Halo H50G z pudełkiem


Mercusys Halo H50G to trzyelementowy zestaw mesh Wi-Fi, którego zadaniem jest zapewnienie szybkiej sieci bezprzewodowej w standardzie AC1900 nawet w całkiem dużym domu. Jedną z głównych zalet tego sprzętu jest cena.

W swoich domach mamy coraz więcej urządzeń, które do pracy potrzebują bezprzewodowego połączenia z Internetem. Gdy mieszkamy w dużym domu lub mamy w nim przeszkody, które skutecznie tłumią sygnał radiowy, przydać może się dobry zestaw mesh Wi-Fi.

W swoim mieszkaniu w starej kamienicy z grubymi, ceglanymi murami, tym razem miałem możliwość sprawdzenia taniego zestawu Mercusys Halo H50G. Sprzęt ten nie obsługuje Wi-Fi 6, ale zapewnia zasięg sieci bezprzewodowej na powierzchni do 550 m2 – przynajmniej tak podaje producent. A jak trójpak marki Mercusys sprawuje się w codziennym użytkowaniu? Tego się dowiesz z poniższej recenzji, do której przeczytania i komentowania zapraszam.

Mercusys Halo H50G w ręce

Podstawowe dane techniczne:

  • Plastikowa obudowa w kolorze białym, granatowa podstawa,
  • Wymiary: 88 x 88 x 88 mm, masa: ok. 176 g,
  • Wi-Fi: 802.11a/n/ac 5 GHz i 802.11b/g/n 2,4 GHz, MU-MIMO, Beamforming, prędkość do 1300 Mb/s (5 GHz) i do 600 Mb/s (2,4 GHz), możliwość podłączenia ponad 100 urządzeń,
  • Protokół mesh: 802.11k/v/r,
  • Tryby pracy: router, punkt dostępu,
  • Funkcje: Quality of Services WMM, dynamiczny lub statyczny adres IP, PPPoE, L2TP, PPTP, DHCP (serwer, klient), IPv4 i IPv6,
  • Zarządzanie: lokalne, zdalne, wieloosobowe, aplikacja mobilna,
  • 3 gigabitowe porty WAN/LAN na jednostkę,
  • Zabezpieczenia: WPA/WPA2, zapora sieciowa SPI, sieć dla gości, kontrola rodzicielska,
  • Zasilanie sieciowe: 12 V / 1 A.

Wygląd zewnętrzny i zawartość opakowania

Każda jednostka Mercusys Halo H50G ma kształt sześcianu o boku prawie 9 cm z zaokrąglonymi krawędziami. Urządzenia bardzo dobrze prezentują się wizualnie i są niezwykle lekkie. To wszystko sprawia, że nie powinniśmy mieć problemów z rozłożeniem całego sprzętu w odpowiednich miejscach.

Z przodu Halo H50G ma kolorową diodę wskaźnikową, natomiast z tyłu trzy porty WAN/LAN, gniazdo zasilania i zagłębiony przycisk reset. To, czego brakuje, to otwory umożliwiające powieszenie urządzenia na przykład na ścianie.

Mercusys Halo H50G tył

Zestaw sprzedażowy, który otrzymałem do testów, składa się z trzech jednostek Mercusys Halo H50G, trzech zasilaczy sieciowych oraz krótkiego przewodu LAN w kolorze żółtym. Jest też krótka, wielojęzyczna instrukcja obsługi, również w języku polskim.

Mercusys Halo H50G akcesoria

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis

Przewiń w dół do następnego wpisu