DAJ CYNK

Asus ROG Phone 6 Pro – potężny smartfon dla graczy (test)

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Asus ROG Phone 6 Pro górna część


Wygląd zewnętrzny i ergonomia

Asus ROG Phone 6 Pro pod względem rozmiarów czy masy jest bardzo podobny do wcześniejszego Asusa ROG Phone 5s Pro. To wciąż duży i ciężki smartfon, co oczywiście ma swoje uzasadnienie. To gamingowy sprzęt, od którego wymaga się przede wszystkim wysokiej wydajności oraz dużego wyświetlacza (tu 6,78 cala). Urządzenie jednak bardzo dobrze leży w dłoni, co zawdzięcza między innymi zaokrąglonym krawędziom tylnej części. Z kolei duża masa smartfonu (239 g) dosyć szybko przestaje przeszkadzać (da się do niej przyzwyczaić). Odciski palców pozostawione na jasnym tylnym panelu nie rzucają się w oczy, czego nie można powiedzieć o czarnej powierzchni ekranu.

Prawie całą powierzchnię przedniego panelu zajmuje wyświetlacz. Ma ona na dole i na górze szerokie ramki, dzięki czemu sam ekran nie ma żadnych wcięć czy wycięć. Przedni aparat fotograficzny zmieścił się w ramce nad ekranem, razem z kolorową diodą powiadomień. Tam też, blisko krawędzi, znajduje się szczelina wylotowa górnego głośnika. Podobnie wyglądający wylot dolnego głośnika został umieszczony tuż przy dolnej krawędzi przedniego panelu.

Asus ROG Phone 6 Pro przód

W górnej części tylnego panelu znajduje się wyspa fotograficzna z obiektywami trzech aparatów oraz lampą doświetlającą LED. Niżej po prawej stronie producent umieścił 2-calowy ekran OLED, który może wyświetlać różne rodzaje grafiki (ruchome i nieruchome), w zależności od scenariusza. Na przykład możemy tu zobaczyć graficzne powiadomienie o nadchodzącym połączeniu telefonicznym czy wskaźnik ładowania baterii. Pokazują się tu również ikony innych powiadomień. Po lewej stronie jest jeszcze logo Dare to Play, które świeci w różnych kolorach (RGB) i może reagować na uruchomienie gry, ładowanie akumulatora czy nadejście powiadomienia.

Asus ROG Phone 6 Pro tył

Na dole gamingowy smartfon Asusa ma port USB-C (2.0), gniazdo audio Jack 3,5 mm oraz otwór mikrofonu. Otwór drugiego mikrofonu znajduje się na górze.

Asus ROG Phone 6 Pro dół

Asus ROG Phone 6 Pro dół

Przyciski służące do regulacji głośności, a także przycisk zasilania, znajdują się na prawym boku. Tu również, podobnie jak w poprzednikach, znajdziemy dwa podwójne przycisku ultradźwiękowe, obsługujące różnego rodzaju gesty, w tym przesuwanie. Lewy bok to z kolei dodatkowy port USB-C (tym razem w standardzie 3.1) oraz wysuwana tacka na dwie karty nanoSIM. Ma ona niebieski kolor, podobnie jak boki przycisku zasilania.

Asus ROG Phone 6 Pro prawy bok
Asus ROG Phone 6 Pro lewy bok


Biometria

Asus ROG Phone 6 Pro ma podekranowy, optyczny czytnik linii papilarnych, który działa zdecydowanie szybciej niż w modelu ROG Phone 5s Pro. Wystarczy przyłożyć właściwy palec do czytnika i po ułamku sekundy widzimy pulpit lub ekran działającej na pierwszym planie aplikacji. Podczas testów nie zdarzyło mi się ani razu, by przyłożony do czytnika palec nie został prawidłowo rozpoznany.

Asus ROG Phone 6 Pro czytnik linii papilarnych

Do dyspozycji mamy tu również funkcję rozpoznawania twarzy, która działa równie sprawnie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl