DAJ CYNK

[Aktualizacja] Użytkownicy nie chcą Exynosa? Powstała petycja do Samsunga

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6220

Samsung Exynos użytkownicy petycja

Flagowe smartfony Samsunga docierają na większość rynków, w tym również do Europy, z Exynosem na pokładzie. Użytkownicy uznali to za działanie niewłaściwe ze strony koreańskiego producenta i stworzyli petycję, którą można podpisać na stronie change.org.

W Stanach Zjednoczonych flagowce Samsunga napędzane są układami Qualcomm Snapdragon, podczas gdy te same urządzenia na innych rynkach, w tym w Europie, są wyposażone w Exynosy. Taka sytuacja nie podoba się wielu użytkownikom sprzętu koreańskiej firmy. W swojej petycji podnoszą oni, że również w aparatach fotograficznych Samsung stosuje czujniki własnej marki, podczas gdy w USA używane są produkty firmy Sony.

Zobacz: Samsung odkup: kup wybrany model Galaxy S20, a przy odsprzedaży starego smartfonu zyskasz dodatkowe 400 zł
Zobacz: Exynos pnie się w górę. Właśnie wyprzedził Apple

Opierając się na doświadczeniu i badaniach z wielu źródeł online, uważamy, że części Samsunga są gorsze od ich amerykańskich odpowiedników.

Pokazano, że telefony z układami Exynos SoC działają wolniej, mają krótszą żywotność baterii, używają gorszych czujników aparatu i przetwarzania, szybciej się przegrzewają i ograniczają swoją wydajność, między innymi.

- czytamy w petycji

Autorzy petycji dodają, że byliby wdzięczni, gdyby Samsung był bardziej przejrzysty w swoich niespójnościach lub upewnił się, że nie sprzedaje swoich produktów poza USA w takich samych lub wyższych cenach.

Musieliśmy to zaakceptować przez wiele lat w różnych wersjach flagowych telefonów. Każdego roku mamy nadzieję, że Samsung dostarczy nam to samo urządzenie lub sprawi, że ich części będą działały na równi z konkurencją. Wciąż nie udało im się zrealizować tych żądań, a różnica w wydajności wydaje się z czasem powiększać. W dobie przejrzystości nadszedł czas na zmiany, a my, konsumenci, mamy prawo wybrać, na co wydajemy ciężko zarobione pieniądze.

- piszą autorzy petycji

Użytkownicy sprzętu Samsunga kochają te urządzenia, o czym informują w petycji. Chcą jednak być traktowani uczciwie, by móc nadal z nich korzystać. Zgadzacie się z tym? Sama petycja (w języku angielskim) dostępna jest pod tym adresem.

Zobacz: Samsung odstąpił czas reklamowy w Warszawie instytucjom publicznym
Zobacz: Test Samsung Galaxy Z Flip - to miłość od pierwszego wejrzenia

Aktualizacja: oświadczenie Samsunga

Otrzymaliśmy oświadczenie firmy Samsung w sprawie petycji, o której mowa powyżej.

Galaxy S20 to smartfon stworzony, by zmienić sposób, w jaki doświadczamy otaczającego nas świata. Urządzenie, w zależności od regionu, jest dostępne z procesorem Exynos 990 lub Snapdragon 865. By zapewnić spójną i optymalną wydajność smartfonu podczas całego okresu użytkowania, oba czipy przechodzą takie same rygorystyczne testy. Badania są prowadzone w warunkach, w jakich smartfon jest wykorzystywany w codziennym życiu przez użytkowników.

- Biuro prasowe Samsung Electronics Polska

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: change.org

Przewiń w dół do następnego wpisu