DAJ CYNK

Orange zasadził dzięki klientom ponad 5,5 ha nowego lasu

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

Orange zasadził dzięki klientom ponad 5,5 ha nowego lasu

Orange pochwalił się posadzeniem kolejnego lasu, który powstał dzięki akcjom z zaangażowaniem klientów operatora. Tym razem jest to 5,5 ha na Podlasiu.

Orange poinformował o posadzeniu ponad 5,5 ha bioróżnorodnego lasu, który rośnie w Kramkówce Dużej i Kuleszach na Podlasiu. Wraz z fundacją Las Na Zawsze operator   posadził tysiące sadzonek na terenie, gdzie wcześniej rósł las, ale został wycięty przez poprzedniego właściciela. Fundacja przejęła ten obszar, razem z ocalałym jeszcze pobliskim lasem, ratując go w ten sposób. 

Orange zasadził dzięki klientom ponad 5,5 ha nowego lasu

Orange prowadzi podobne akcje już od dłuższego czasu, w różnych sposób namawiając klientów do udziału. Ostatnie nasadzenia na Podlasiu to efekt tego, że: 

  • 33 tys. klientów indywidualnych i biznesowych zdecydowało się zamienić fakturę papierową na elektroniczną, oszczędzając przy tym tony papieru, 
  • ponad 2 tys. użytkowników wsparło akcję świąteczną
  • klienci Orange kupili ponad 5 tys. przyjaznych środowisku akcesoriów (partnerami tej inicjatywy są firmy Bigben i Winner Group WG), 
  • użytkownicy Orange Flex przekazali 450 tys. GB w ramach akcji EKO GB.

Zobacz: Orange Flex: zamieniaj niewykorzystane gigabajty na bioróżnorodny las

Orange wyjaśnia też, że zasadzane wraz z fundacją lasy odtwarzają rdzenne gatunki drzew liściastych, krzewów i roślin runa leśnego. Są odpowiednio dobrane do lokalnych warunków i uwzględniają zmieniający się klimat. Najkorzystniejszy dla człowieka jest las liściasty, bo pochłania więcej CO2. Drzewa liściaste tworzą ściółkę bogatszą w próchnicę i dają więcej cienia, gleba jest wilgotniejsza i akumuluje więcej dwutlenku węgla niż wyschnięta. 

Orange zasadził dzięki klientom ponad 5,5 ha nowego lasu

W lesie w Kramkówce Dużej i Kuleszach będą rosły rozmaite gatunki drzew i krzewów: topola czarna, kalina koralowa, dereń świdwa, dąb szypułkowy, lipa drobnolistna, grab pospolity, klon polny i pospolity, buk pospolity, grusza pospolita, jarzębina, leszczyna pospolita, trzmielina pospolita i czeremcha pospolita. 

Podsumowując akcję nasadzenia lasu, Orange przypomina też o innych swoich działaniach na rzecz naturalnego środowiska. Operator dąży do redukcji emisji gazów cieplarnianych i realizacji innych celów klimatycznych. Na koniec 2021 roku emisje własne Orange zredukowane zostały o 27% w porównaniu do 2015 roku. Do 2025 roku ma to być 65%

Działania Orange dotyczą także dalszej optymalizacji zużycia energii oraz przechodzenia na źródła odnawialne. W 2040 operator chce osiągnąć neutralność klimatyczną netto dla emisji własnych i całości tzw. łańcucha wartości.

Poniżej film z podobnej akcji nasadzenia lasu w 2021 roku.

Zobacz: Orange testuje nowości w 5G 3,6 GHz Wystartował Orange 5G Lab w Warszawie
Zobacz: Orange: nie ma darmowych gigabajtów, ale jest inna okazja

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Orange

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu