DAJ CYNK

NVIDIA przedstawiła Projekt SHIELD

07.01.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7

Ważne 0

0

Firma NVIDIA zaprezentowała Projekt SHIELD, czyli przenośne urządzenie do gier obsługujące otwarte platformy oprogramowania.

Firma NVIDIA zaprezentowała Projekt SHIELD, czyli przenośne urządzenie do gier obsługujące otwarte platformy oprogramowania.

Urządzenie powstało zgodnie z filozofią, że środowisko do gier powinno być otwarte i elastyczne. Urządzenie oparte jest na systemie Android, ma ono dostęp do wszystkich gier dostępnych w sklepie Google Play, w tym specjalnie zoptymalizowanych tytułów dostępnych w sklepie NVIDIA TegraZone™, z którego pobrano już łącznie ponad 6 milionów pozycji.
Ponadto urządzenie może funkcjonować jako bezprzewodowy kontroler i odbiornik gier strumieniowanych z komputera PC wyposażonego w procesory graficzne GeForce® GTX, umożliwiając granie w tytuły z biblioteki sklepu Steam.

Projekt SHIELD łączy w konsolowym kontrolerze wysoką wydajność obliczeniową układu NVIDIA Tegra 4, szybką technologię łączności bezprzewodowej dla gier oraz wysoką jakość obrazu i dźwięku. Użytkownicy mogą grać na ekranie wbudowanym w urządzenie lub podłączyć je do dużego telewizora i usiąść na wygodnej kanapie.Projekt SHIELD jest napędzany nowym układem NVIDIA Tegra 4, który został wyposażony w specjalnie dostosowany, 72-rdzeniowy procesor graficzny GeForce oraz pierwszą czterordzeniową implementację najnowszego procesora centralnego firmy ARM, czyli Cortex-A15. Dzięki energooszczędnemu rdzeniowi i technologii oszczędzania energii PRISM 2 urządzenie może zapewnić użytkownikowi godziny zabawy na jednym ładowaniu akumulatora.

Wbudowany w Projekt SHIELD pięciocalowy wyświetlacz obsługuje wielodotyk i posiada rozdzielczość HD 1280x720 i gęstość 294 punktów na cal (dpi).

Bogaty i głęboki dźwięk jest niezbędny każdemu graczowi, który chce w pełni zagłębić się w świecie gry. Projekt SHIELD zapewnia wierność i dynamikę odtwarzanego dźwięku. Specjalnie dobrane głośniki w obudowach bass-reflex i dostrojony system audio umożliwia uzyskanie dwukrotnie niższych częstotliwości niż podobne rozwiązania w laptopach wysokiej klasy.

Projekt SHIELD może również korzystać z takich aplikacji dla systemu Android jak Hulu, Netflix czy Slacker Radio, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać filmy i słuchać muzyki gdziekolwiek zechcą, bez drogich i nieporęcznych głośników.

Źródło tekstu: NVIDIA

Komentarze
Zaloguj się