DAJ CYNK

Koniec z Cyfrowym Polsatem. Zastąpi go Polsat Box

Damian Jaroszewski, Anna Rymsza

Telewizja i VoD

Koniec z Cyfrowym Polsatem. Zastąpi go Polsat Box

Cyfrowy Polsat oraz Ipla znikną z rynku. Usługi zastaną zastąpione przez Polsat Box oraz Polsat GO.

Potwierdziły się niedawne plotki. Polsat, po ostatnim odświeżeniu identyfikacji wizualnej i zaprezentowaniu nowych logo, przeprowadza dalszy rebranding swoich marek. Tym razem z rynku znikną Cyfrowy Polsat, Cyfrowy Polsat GO oraz Ipla. Zostaną one zastąpione przez Polsat Box, Polsat Box GO oraz Polsat GO.

Polsat Box zastąpi Cyfrowy Polsat

Polsat Box wprost zastąpi markę Cyfrowy Polsat, przez lata będącą synonimem dostępu do telewizji satelitarnej w Polsce. Jednak czasy talerzy za oknem i dekoderów w salonie przemijają. Nastała era łączności mobilnej i dostępu do treści na żądanie.

Polsat Box ma nam zapewnić właśnie to: wybór treści i swobodny dostęp do nich w czasie, miejscu i na różnych urządzeniach. Polsat Box, obok Plusa i Polsatu, będzie należał do kluczowych marek grupy. Przy okazji usługa Polsat Box otrzymała nowy slogan o treści „Wybierz swoje wszystko”. Już w połowie czerwca został on zgłoszony do Urzędu Patentowego.

Polsat Box powstaje, gdyż dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb i zwyczajów naszych klientów i widzów. Wiemy, że chcą mieć wybór i możliwość dostępu do swoich kanałów tv, filmów, seriali, wydarzeń sportowych, kiedy, jak, gdzie i w jaki sposób chcą – na telewizorze poprzez antenę satelitarną czy coraz częściej przez internet. I wszystko to gromadzi w sobie marka Polsat Box, dzięki której każdy w dowolnym momencie może wybrać to, co mu się podoba, w sposób, jaki mu odpowiada i w atrakcyjnej cenie

– mówi Maciej Stec, Wiceprezes ds. Strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

Z kolei Polsat Box Go zastąpi dwie usługi, działające w internecie: Polsat GO oraz Iplę. Będzie to internetowy serwis VOD, do którego dostęp będą mieli wszyscy obecni i nowy użytkownicy Polsat Box bez dodatkowych opłat. Będzie też można kupić do niego dostęp bez zamawiania głównej usługi. Dotychczasowi użytkownicy Ipli i CP GO zostaną przeniesieni na nową platformę i nie stracą dostępu do swoich ulubionych materiałów.

Uwaga! Marka Polsat Go wciąż będzie obecna w portfolio grupy, ale będzie to coś zupełnie nowego. Powstanie bowiem platforma i aplikacja z treściami tworzonymi i wydawanymi przez Polsat. Tu będzie je można oglądać za darmo, ale z reklamami.

Zobacz: Vectra i Multimedia udostępniają kanały Eurosport transmitujące IO Tokio 2020
Zobacz: Klienci Vectry otrzymają dostęp do platformy Viaplay

Nowe logotypy

Transformacja usług VOD Plusa to tylko jeden element planu. Grupa Polsat ma pomysł na nową identyfikację wszystkich swoich usług, a ponadto sama zmieni nazwę na Grupa Polsat Plus. Przypomnijmy wygląd nowych logotypów głównych marek grupy:

nowe logotypy Polsatu i Plusa

Grupa Polsat przekazała mediom także nowe logotypy swoich usług po zmianie nazwy. Ponieważ są to marki należące do Polsatu, wszystkie są pomarańczowe. Warto zwrócić uwagę na sprytne oznaczenie „fizyczności” usług z Box w nazwie – oprócz charakterystycznej kulki mamy tu także duży ekran telewizora.

nowe logotypy usług VOD Polsatu

Grupa planuje rebranding na najbliższe tygodnie. W komunikacie prasowym czytamy, że nikt nie chce zaskakiwać klientów nagłymi zmianami. Na pewno wszyscy zainteresowani będą mieli czas, by zapoznać się z nową ofertą i możliwościami platform VOD. Klienci będą na bieżąco informowani o zmianach i dowiedzą się, co to dla nich oznacza.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Grupa Polsat

Źródło tekstu: Grupa Polsat

Przewiń w dół do następnego wpisu