Ulefone zdradził nowe szczegóły na temat flagowego pancernego telefonu Armor 28 Ultra. Sprzęt robi bardzo dobre ważenie i w swojej kategorii nie ma sobie równych.
Marka Ulefone obchodzi 10-lecie działalności, a nowy Armor 28 Ultra został skonstruowny specjalnie na tę okazję. Choć formalny debiut tego modelu został zapowiedziany na targi IFA, które rozpoczynają się 6 września, to już teraz producent ogłosił premierę urządzenia.
Ulefone Armor 28 Ultra ma trzy główne cechy, które odróżniają go od większości pancerniaków na rynku. Po pierwsze został wyposażony w ekran AMOLED, którzy jest rzadkością w tej kategorii smartfonów – najczęściej stosuje się IPS. Wyświetlacz w Armor 28 Ultra ma przekątną 6,67 cala, rozdzielczość Full HD+, odświeżanie 120 Hz i rekordową w pancernikach jasność 2200 nitów.
Z tyłu obudowy znalazł się drugi wyświetlacz – również AMOLED – który jest już dobrze znanym elementem w takim sprzęcie. Pomocniczy ekran ma okrągły kształt, średnicę 1,04 cala i rozdzielczość 340 x 340. Standardowo jest tam prezentowany zegar, ale mogą być też uruchamiane dodatkowe funkcje.
Drugą szczególną rzeczą, którą zwraca uwagę w modelu Ulefone Armor 28 Ultra, jest Dimensity 9300+, czyli flagowy, najszybszy w tej chwili układ MediaTeka, wykonany w procesie 4 nm. Najszybszy rdzeń Cortex-X4 rozpędza się do 3,4 GHz, za grafikę odpowiada GPU Immortalis-G720 MC12. W pracy układu pomaga 16 GB pamięci RAM LPDDR4X. Tak dobrego połączenia nie było dotąd w żadnych ze wzmocnionych smartfonów, które zazwyczaj nie oferują najszybszych parametrów pracy. Na dane użytkownik otrzymuje 512 GB pamięci masowej UFS 3.1, a do tego – rozszerzenie microSD.
Dzięki zastosowaniu Dimensity 9300+ smartfon zapewnia też łączność 5G, Wi-Fi 6, ma również Bluetooth 5.4 i NFC. Na obudowie znalazło się miejsce na emiter podczerwieni, potężny głośnik 1,5 W, a także wyjście audio 3,5 mm.
Trzecia, wyróżniająca cecha telefonu Ulefone Armor 28 Ultra to sekcja aparatów. Głowna jednostka wykorzystuje bardzo dobrą matrycę w formacie 1 cal – jest to sensor Sony IMX989 o rozdzielczości 50 Mpix, któremu towarzyszy optyka f/1,9. Smartfon ma też aparat szerokokątny 50 Mpix (Samsung JN1), aparat noktowizyjny 64 Mpix (OV64B1B) oraz aparat termowizyjny z czujnikiem ThermoVue Pro o termicznej rozdzielczości 256 x 192, a więc większej niż oferują smartfonowe sensory FLIR. Cała sekcja foto zapowiada się bardzo ciekawie i może też w końcu doczekaliśmy się pancerniaka, który robi dobre zdjęcia.
Inne parametry Ulefone’a Armor 28 Ultra też zapowiadają się interesująco. Pancerna obudowa zapewnia pełną wytrzymałość IP68 i IP69K, wytrzyma upadki na twarde podłoże z wysokości 2 m, a telefon będzie sprawnie pracował w temperaturach otoczenia od -30°C aż do 55°C. Energię dostarczy akumulator 10600 mAh z szybkim ładowaniem przewodowym 120 W i bezprzewodowym 50 W.
Po targach IFA Ulefone Armor 28 Ultra powinien trafić do sprzedaży, jednak jego cena jeszcze pozostaje nieznana.
Zobacz: Ulefone Armor 23 Ultra: test pancerniaka, który chciał być najlepszy
Zobacz: Pancerny Oukitel WP30 Pro ma dwa ekrany. Sprawdzam, czy to ma sens
Źródło zdjęć: Ulefone
Źródło tekstu: Opracowanie własne