DAJ CYNK

[Aktualizacja] Plus Internet Stacjonarny także na infrastrukturze Orange

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 18994

Plus logo siedziba

Usługa Plus Internet Stacjonarny była do tej pory świadczona w oparciu o infrastrukturę światłowodową Netii, a od teraz będzie dostępna także w nowych wybranych lokalizacjach, w których znajduje się infrastruktura Orange. Oznacza to ponad dwukrotny wzrost zasięgu usługi, z której będzie mogło skorzystać niemal 39% gospodarstw domowych w całej Polsce z prędkością do 1 Gb/s.

Plus Internet Stacjonarny to oferta Internetu światłowodowego, którą Polkomtel świadczy w oparciu o ogólnopolską infrastrukturę stacjonarną Netii. W jej zasięgu znajduje się prawie 2,7 mln gospodarstw domowych oraz ponad 800 największych biurowców. Dostępność usługi zostaje teraz zwiększona o infrastrukturę Orange w tak zwanych gminach regulowanych -  zgodnie z decyzją UKE Pomarańczowi muszą tam udostępnić swoje łącza innym operatorom. Oznacza to 3,2 mln nowych gospodarstw domowych, które od 10 stycznia 2020 roku znajdą się w zasięgu Internetu stacjonarnego Plusa.

Zobacz: Plus zaprasza na przetestowanie eksponatów w CNK wspólnie z polskimi siatkarzami
Zobacz: [Aktualizacja] VoLTE wreszcie w sieci Plus - póki co dla wybranych

Osoby, które posiadają w swoim domu okablowanie Orange, będą mogły skorzystać zarówno z Internetu światłowodowego Plusa, jak i Telewizji Kablowej IPTV Cyfrowego Polsatu. Łącznie z klientami, którzy mają okablowanie Netii, jest to prawie 39% gospodarstw domowych na terenie całego kraju.

Plus Światłowód infografika

Plus Internet Stacjonarny zawiera trzy warianty oferty: dla mieszkania, dla domu i dla małych firm, a także oraz trzy opcje prędkości: do 150 Mb/s, do 500 Mb/s oraz do 1 Gb/s. Ofert jest dostępna we wszystkich Punktach Sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm z segmentu SOHO. Można z niej skorzystać w ramach programów smartDOM i smartFIRMA, dzięki którym klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu mogą otrzymać rabat na abonament w wysokości 10 zł.

Zobacz: RFBenchmark: T-Mobile i Orange na szczycie grudniowego rankingu szybkości Internetu mobilnego w Polsce
Zobacz: Plus rozpoczyna budowę komercyjnej sieci 5G w pasmie 2600 MHz

Więcej informacji o ofercie Internetu światłowodowego Plusa można znaleźć pod adresem www.plus.pl/swiatlowod.

Aktualizacja:

Plus doprecyzował swój komunikat o rozpoczęciu świadczenia usług na infrastrukturze Orange. Okazuje się, że rzeczywistość jest nieco mniej optymistyczna, niż nam się pierwotnie wydawało. W zasięgu usługi Plus Internet Stacjonarny znalazło się 3,2 mln nowych gospodarstw domowych, ale tych podłączonych do pomarańczowego światłowodu jest tylko 0,5 mln. Pozostałe lokalizacje są obsługiwane przez inne technologie kablowe.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Plus

Przewiń w dół do następnego wpisu