DAJ CYNK

Złodzieje wynieśli ponad 300 iPhone'ów X z ciężarówki UPS

03.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5797

Ważne 4

1

Kolejki przed sklepami Apple'a już się rozpoczęły, ale na część osób czekających na zakup iPhone'a X w San Francisco czeka niemiła niespodzianka.Kolejki przed sklepami Apple'a już się rozpoczęły, ale na część osób czekających na zakup iPhone'a X w San Francisco czeka niemiła niespodzianka.

W środę w San Francisko, pomiędzy godziną 11:15 i 11:30 czasu lokalnego, trzech mężczyzn podjechało furgonetką marki Dodge pod zaparkowaną poza sklepem Apple'a ciężarówkę UPS i się do niej włamało. Złodzieje wynieśli z kurierskiego auta pudła zawierające 313 smartfonów iPhone X - wynika z raportu policji. Jak podaje serwis CNET.com, raport policyjny jest bardzo obszerny, ponieważ zawiera opis i numer seryjny każdego egzemplarza telefonu, który został skradziony. Wartość skradzionego towaru została oszacowana na 370 tys. dolarów (prawie 1,35 mln zł). Sprawców nie udało się jeszcze złapać.

Skradzione iPhone'y X miały zostać sprzedane w sklepie Appple'a w centrum handlowym Stonestown Gallery w San Francisco. Osoby, które zamówiły telefony wcześniej, nadal będą je mogły tam odebrać. Jednak spora grupa osób stojących w kolejce (co najmniej 313) nie będzie miała powodów do zadowolenia.

Kierowca ciężarówki UPS twierdzi, że po zaparkowaniu auta zablokował przestrzeń bagażową. Dozorca zauważył podejrzane osoby przenoszące skrzynie z ciężarówki do furgonetki marki Dodge i zrobił im zdjęcie. Biorąc pod uwagę czas napadu, zaangażowane środki i widoczną efektywność całej operacji, funkcjonariusze organów ścigania uważają, że kradzież była wysoce skoordynowana i zaplanowana z dużym wyprzedzeniem.Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Apple iPhone X w katalogu.
Zobacz: Jest iPhone - są kolejki!

Źródło tekstu: CNET, wł

Komentarze
Zaloguj się