DAJ CYNK

Więcej szczegółów na temat aparatu Nokii 8

04.08.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 18

Ważne 3

2

W Internecie pojawiły się zdjęcia prezentujące fragmentu Menu aparatu Nokii 8. Wiemy z niego, że jeden z obiektywów będzie rejestrować zdjęcia czarno-białe.W Internecie pojawiły się zdjęcia prezentujące fragmentu Menu aparatu Nokii 8. Wiemy z niego, że jeden z obiektywów będzie rejestrować zdjęcia czarno-białe.

Pozbawienie jednego obiektywu filtru Bayera, co ogranicza go do rejestrowania obrazu czarno-białego, nie jest nowym zabiegiem w świecie mobilnej fotografii. Dzięki niemu jeden z obiektywów skupia się na szczegółach kadru, a drugi rejestrujący pełną paletę kolorów, nadaje fotografii odpowiednich barw. Właśnie taka konfiguracja aparatów znajdzie się w Nokii 8, co potwierdziły zdjęcia zawierające fragmenty Menu aparatu smartfonu.

Wiemy z nich również, że Nokia 8 zaoferuje możliwość wybrania, czy zdjęcie ma być wykonywane za pomocą jednego obiektywu, czy obu. To nowa funkcja w smartfonach z podwójnym aparatem. Będzie też można z poziomu ustawień wybrać, czy zdjęcie ma być kolorowe czy czarno-białe. Jak pamiętamy, w pierwszej wersji oprogramowania np. Honor 8 nie oferował takiej funkcji.

Zgodnie z dotychczasowymi informacjami, Nokia 8 zaoferuje procesor Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB pamięci RAM i wspomniany, podwójny aparat Zeiss. Premiera odbędzie się 16 sierpnia.

Źródło tekstu: nokiamob; wł

Komentarze
Zaloguj się