DAJ CYNK

Samsung boi się telefonu Mate X i chce stworzyć jego własną wersję

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5531

Samsung prawdopodobnie ma świadomość tego, że jego składany telefon Galaxy Fold pod wieloma względami nie dorównuje swojemu największemu konkurentowi, czyli modelowi Huawei Mate X. Według najnowszych doniesień, koreański gigant chce zrobić urządzenie przypominające składany smartfon Huaweia i chce z nim zdążyć przed wrześniowym debiutem rynkowym Chińczyka.

Najgorsze rzeczy, które Samsung mógłby sobie wyobrazić w związku ze składanym smartfonem Galaxy Fold, już się wydarzyły. Po pierwsze, kilka dni po prezentacji produktu koreańskiego koncernu Huawei pokazał w Barcelonie model Mate X, który ma prawdopodobnie najlepszą konstrukcję, jeśli chodzi o składane telefony. Większe upokorzenie dla Samsunga nadeszło jednak na początku kwietnia, gdy się okazało, że egzemplarze Folda wysłane do testerów są bardzo podatne na uszkodzenia. Problem dotyczył przede wszystkim zawiasów oraz folii zabezpieczającej na ekranie.

Zobacz: Składany Huawei Mate X ma zmiażdzyć Samsunga Galaxy Fold, czyli Huawei Connecting the Future
Zobacz: [Aktualizacja] Galaxy Fold to bubel? Smartfony psują się po kilku dniach użytkowania
Zobacz: Samsung Galaxy Fold jest gotowy do powrotu na rynek

Galaxy Fold to jednak nie jedyne składane urządzenie, nad którym pracuje Samsung. Mogą o tym świadczyć między innymi patenty, które koreański koncern ma w swoich rękach. Mówiło się nawet o składanym tablecie - wariancie modelu Galaxy Fold z 8-calowym ekranem i wbudowanym rysikiem, który miałby być podobny do składanej Motoroli Razr.

Zobacz: Samsung patentuje nowy sposób składania urządzenia z elastycznym ekranem
Zobacz: Składany smartfon? Samsung chce składać tablety i to dopiero będzie ciekawe
Zobacz: Motorola RAZR V4 - wideo pokazuje jak może działać składany smartfon

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, Samsung pracuje nad nowym modelem składanego smartfonu, który ma być podobny do modelu Huawei Mate X. Co więcej, mówi się, że produkt Samsunga ma być gotowy przed wrześniowym debiutem składanego telefonu Huaweia.

- Data premiery nie została jeszcze ujawniona, ale prawdopodobnie będzie wcześniejsza niż data ustawiona dla Huaweia. Dostawcy rozpoczęli już masową produkcję głównych części, możliwe że ruszyła nawet produkcja samego telefonu.

- podało źródło, na które powołuje się serwis BGR

Zobacz: Huawei Mate X opóźniony. Debiut rynkowy składanego telefonu został przełożony na wrzesień
Zobacz: Samsung Galaxy Fold został naprawiony, a tymczasem problemy może mieć Huawei Mate X
Zobacz: Huawei Mate X w naszych rękach - wyginamy i sprawdzamy najbardziej futurystyczny smartfon tego roku

The Herald niedawno podał, że niektórzy komentatorzy rynku uważają, że Samsung zdecydował się zupełnie pominąć model Galaxy Fold i już w lipcu wydać jego następcę, obsługującego łączność 5G. To stoi jednak w sprzeczności z niedawnymi informacjami przekazanymi przez firmę Samsung Display, która zaczęła masowo produkować składane ekrany dla smartfonu Galaxy Fold. Jak będzie w rzeczywistości, dowiemy się niebawem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: BGR

Przewiń w dół do następnego wpisu