DAJ CYNK

Składany smartfon? Samsung chce składać tablety i to dopiero będzie ciekawe

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7310

Pomimo problemów jakie zaczął sprawiać Galaxy Fold, Samsung nie przestaje eksperymentować ze składanymi konstrukcjami. W przygotowaniu mają znajdować się kolejne urządzenia, w tym składane tablety. Jeden z nich będzie można złożyć dwukrotnie.

Problemy Galaxy Fold przesuną premiery?

Jak donoszą koreańskie media, ostatnie problemy z ekranami Galaxy Fold mogą przesunąć jego premierę na chińskim rynku. Wszystko przez to, że Samsung chce być w 100% pewny, że smartfon będzie działać tak jak powinien. Przygotowania mają obejmować dodatkowe szkolenia dla pracowników, tak aby byli oni w stanie przekazać klientowi informacje o tym, aby nie zdejmował z ekranu folii, która stanowi jego integralną część. W przeciwnym wypadku ich smartfony skończą jak egzemplarze amerykańskich recenzentów. Podobno w grę wchodzi nawet przesunięcie premiery o kilka dni, tylko po bo aby dokładnie sprawdzić przyczyny problemów z ekranami.

Zobacz: [Aktualizacja] Galaxy Fold to bubel? Smartfony psują się po kilku dniach użytkowania

Składane tablety

W międzyczasie Koreańczycy pracują nad stworzeniem dwóch tabletów o zupełnie odmiennych konstrukcjach. Pierwszym z nich ma być tablet G-type, którego obudowa ma składać się w dwóch miejscach... jak litera G. Cokolwiek miałoby to znaczyć. Zapewne chodzi tutaj o złożenia ekranu z dwóch stron, podobnie jak w składanym smartfonie Xiaomi. Z tą różnicą, że konstrukcja miałaby się wyginać do środka, a nie na zewnątrz. Tablet, po rozłożeniu, ma oferować wyświetlacz o przekątnej 8 cali.

Zobacz: Samsung Galaxy S10 5G nowym królem DxOMark. Zdjęcia gorsze niż w P30 Pro, ale dużo punktów za selfies i wideo

Ciekawiej brzmi koncepcja tabletu S-type. Jego obudowa miałaby się składać jak litera S, tak jak widać to na poniższej grafice. Samsung opatentował już to rozwiązanie. W tym przypadku ekran rozłożonego urządzenia ma mieć przekątną 13 cali. Nowością w tym tablecie ma być możliwość składania ekranu w obie strony, nie tylko do środka.

Zobacz: Nie tylko mural z Zenkiem - Białystok z Inkubatorem Technologicznym Samsunga

Oba składane tablety mają być gotowe jeszcze w tym roku.

Zobacz: Sharp prezentuje prototyp składanego smartfonu. Niewiele różni się od szkiców patentowych
Zobacz: LG chce zrobić składany smartfon z przezroczystym ekranem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: thebell; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu