DAJ CYNK

Sharp prezentuje prototyp składanego smartfonu. Niewiele różni się od szkiców patentowych

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5049

Niedawno mieliśmy okazję zobaczyć rendery na bazie szkiców koncepcyjnych składanego smartfonu Sharpa. Przyszła kolej na wideo, na którym widać prototyp zgodny z tym, co można było w projekcie.

Składany smartfon gamingowy Sharp, którego szkice koncepcyjne dorwał niedawno holenderski serwis LetsGoDitigal i przygotował na jego podstawie rendery mogliśmy zobaczyć zaledwie kilka dni temu. Tymczasem teraz do sieci trafia wideo prezentujące prototyp urządzenia. I jak widać gołym okiem, produkt nie różni się specjalnie od tego, co zwizualizowano na renderach.

Zobacz: Tak może wyglądać składany, gamingowy smartfon Sharpa

Mamy tu do czynienia z elastycznym panelem AMOLED o przekątnej 6,18 cala i rozdzielczości 1440 x 3040 px. Sharp ewidentnie nie boi się dużych wcięć na górze ekranu. Ponadto zapewnia o trwałości składanego ekranu na poziomie 300 tys. cykli. Z pewnością na tle innych składanych smartfonów propozycja Japończyków wyróżnia się pod względem kompaktowości i prostoty.

Zobacz: LG chce zrobić składany smartfon z przeroczystym ekranem

Niestety na komercjalizację rozwiązania możemy jeszcze długo zaczekać. Sharp liczy czas popularyzacji proponowanej formy składanego smartfonu w latach. Wiemy już, że Motorola pracuje nad podobną koncepcją składanego smartfonu, nawiązującą do słynnej komórki RAZR. Ma ona zadebiutować jeszcze w tym roku jako ekskluzywna pozycja w ofercie amerykańskiego operatora komórkowego Verizon.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: GSMArena

Przewiń w dół do następnego wpisu