DAJ CYNK

Tak może wyglądać składany, gamingowy smartfon Sharpa

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4712

Na podstawie grafik patentowych Sharpa, serwis LetsGoDitigal przygotował koncepcję budowy składanego gamingowego smartfonu japońskiej firmy.

Tort o nazwie składany smartfon jest cały czas na stole i jak na razie jest tylko delikatnie podszczypywany przez największych graczy na rynku. Huawei i Samsung powoli zaczynają się do niego odważnie dobierać, na razie tylko za pomocą małych łyżeczek, natomiast pozostali producenci tylko delikatnie go podszczypują.

Zobacz: Huawei Mate X dopiero w czerwcu. Galaxy Fold trafi do sklepów wcześniej

Sharp zawsze miał w ofercie ciekawe telefony i smartfony, ale niestety duża część z nich nigdy nie opuszczała Azji. W październiku 2017 roku firma zgłosiła wniosek patentowy, którego szczegóły zostały ujawnione kilka dni temu. Patent zakłada stworzenie składanego smartfonu, który ma być jednocześnie urządzeniem gamingowym.

Nietypowa konstrukcja urządzenia zakłada wyposażenie go w bardzo długi i wąski wyświetlacz. Wszystko po to, aby po jego obu stronach wyświetlać przyciski sterujące, a rozgrywka miała by się toczyć w centralnej części ekranu. To ciekawe rozwiązanie, które mogłoby się nieźle sprawdzić w praktyce. Niestety, na chwilę obecną to wszystko co wiemy na temat smartfonu.

Zobacz: Składany smartfon Xiaomi na nowym wideo. Cena może być bardzo atrakcyjna

Sharp, odkąd niemal zbankrutował trzy lata temu, coraz odważniej zaczyna eksperymentować z nowymi i nietypowymi urządzeniami. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że eksperymenty nie skończą się tylko na patentach i prototypach.

Zobacz: Składany iPhone na pierwszym filmie! Spokojnie, to tylko nieoficjalna koncepcja

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDitigal

Źródło tekstu: LetsGoDitigal; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu