DAJ CYNK

Samsung Galaxy S10 5G nowym królem DxOMark. Zdjęcia gorsze niż w P30 Pro, ale dużo punktów za selfies i wideo

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8163

Samsung Galaxy S10 5G przeszedł właśnie testy wszystkich aparatów pod kątem możliwości foto i wideo w DxOMark. Wskoczył na pierwszą pozycję rankingu, pod względem jakości zdjęć selfie, detronizując dotychczasowego lidera w tej kategorii - P30 Pro od Huaweia.

W DxOMark mamy obecnie sytuację, w której dwa najwyżej oceniane smartfony mają dokładnie tyle samo punktów - 112. Na pierwszej pozycji w ocenie ogólnej utrzymuje się Huawei P30 Pro, jednak w kategorii zdjęć selfie lepszy okazał się Samsung Galaxy S10 5G z przewagą zaledwie jednego punktu. Sytuacja robi się jeszcze ciekawsza, kiedy zerkniemy do wyników cząstkowych obu smartfonów.

Wyniki Samsung Galaxy S10 5G w DxOMark

Zobacz: Tak działa zoom w Huaweiu P30 Pro. Tym razem to nie są zdjęcia z lustrzanki

Okazuje się bowiem, że o ile fotograficznie Huawei P30 Pro wypada lepiej od Galaxy S10 5G, to pod względem wideo produkt koreańskiego giganta jako pierwszy uzyskał wynik 100 punktów, a zatem lepszy od swojego chińskiego konkurenta o trzy punkty. Co ciekawe, używa on tych samych aparatów jakie znajdziemy w modelu Galaxy S10+. Różnicę stanowi dodatkowy sensor Time of Flight (ToF) odpowiadający między innymi za efekt bokeh.

Wyniki Huawei P30 Pro w DxOMark

Zobacz: Ranking DxOMark ma nowego lidera - to Huawei P30 Pro

DxOMark wyróżnił doskonałą stabilizację wideo oraz autofocus w Galaxy S10 5G. Niestety tego modelu w Polsce póki co nie zobaczymy. Pozostaje nam Huawei P30 Pro, który swoimi możliwościami w zakresie przybliżenia nie przestaje zadziwiać redaktorów Telepolis. A przy okazji jego cena jest nieco łagodniejsza dla portfela (oczywiście przy odpowiedniej skali zarobków).

Wyniki Samsung Galaxy S10+ w DxOMark

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: DxOMark

Źródło tekstu: DxOMark

Przewiń w dół do następnego wpisu