DAJ CYNK

Huawei Mate X opóźniony. Debiut rynkowy składanego telefonu został przełożony na wrzesień

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6168

Wiele osób czeka na debiut rynkowy telefonu Huawei Mate X, który wydawał się być lepiej przygotowany do wejścia na rynek niż Samsung Galaxy Fold. Teraz okazuje się, że planowany na ten miesiąc start sprzedaży składanego smartfonu został przełożony na wrzesień.

Rzecznik firmy Huawei przekazał dzisiaj serwisowi CNBC, że składany smartfon tej marki trafi na rynek dopiero we wrześniu, a nie w czerwcu, jak wcześniej planowano. Opóźnienie ma wynikać z chęci przeprowadzenia dodatkowych testów, co związane jest z problemami, które dotknęły konkurencyjnego produktu, Samsunga Galaxy Fold. Huawei Mate X to urządzenie oferujące łączność 5G, którego cena ma się zaczynać od około 2299 euro (9783 zł).

Zobacz: Huawei Mate X w naszych rękach - wyginamy i sprawdzamy najbardziej futurystyczny smartfon tego roku
Zobacz: Huawei szykuje Mate X do sprzedaży w Chinach. Autorski moduł 5G pręży muskuły w teście prędkości

Mate X został zaprezentowany w lutym 2019 roku, podczas odbywających się w Barcelonie targów Mobile World Congress. Nieco wcześniej w tym samym miesiącu został pokazany Samsung Galaxy Fold. Oba smartfony jak dotąd nie trafiły na rynek. W przypadku Samsunga problematyczny okazał się składany ekran. Niektóre z egzemplarzy, które trafiły do testerów, zostały uszkodzone już w ciągu kilku pierwszych dni.

Zobacz: Składany Huawei Mate X ma zmiażdzyć Samsunga Galaxy Fold, czyli Huawei Connecting the Future
Zobacz: [Aktualizacja] Galaxy Fold to bubel? Smartfony psują się po kilku dniach użytkowania

Obecnie brak jest doniesień, by składany smartfon Huaweia miał podobne problemy do koreańskiego konkurenta, co nie znaczy, ze w czasie dotychczasowych testów niczego nie znaleziono. Istnieje również możliwość, że opóźnienie debiutu rynkowego smartfonu Mate X wynika, przynajmniej częściowo, z ograniczeniami, jakie na chińskiego producenta nałożyła amerykańskie władze. Być może Huawei chce wypuścić swoje topowe urządzenie już z nowym systemem operacyjnym, który miałby zastąpić Androida. CNBC sugeruje, że Mate X będzie pracował pod kontrolą Androida, ale z tym różnie może być.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold został naprawiony, a tymczasem problemy może mieć Huawei Mate X
Zobacz: Huawei może jeszcze w tym roku zaprezentować swój system Oak OS do telefonów

Ostatnie doniesienia wskazują, że Galaxy Fold trafi na rynek w lipcu tego roku, choć informacja ta nie została potwierdzona przez Samsunga. Jeśli tak się stanie, produkt Samsunga trafi do sprzedaży pierwszy, jak to pierwotnie planowano (przed wystąpieniem problemów).

Zobacz: Huawei Mate X dopiero w czerwcu. Galaxy Fold trafi do sklepów wcześniej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: CNBC

Przewiń w dół do następnego wpisu