DAJ CYNK

Huawei może jeszcze w tym roku zaprezentować swój system Oak OS do telefonów

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6841

Huawei intensywnie pracuje nad swoim własnym systemem operacyjnym do smartfonów, chcąc się w ten sposób uniezależnić od Androida. Według doniesień chińskich mediów, nowe oprogramowanie może zostać zaprezentowane wcześniej, niż było do tej pory podawane.

Amerykańskie sankcje nałożone na firmę Huawei sprawiły, że ten chiński producent został zmuszony do znalezienia alternatyw do produktów firm z USA, w tym Androida. Huawei pracuje dosyć intensywnie nad własnym systemem operacyjnym, który może być instalowany na smartfonach tego producenta, zamiast mobilnego systemu Google'a.

Zobacz: Telefony Huawei bez aktualizacji Androida i kluczowych aplikacji? Oto efekt decyzji Donalda Trumpa
Zobacz: Huawei ma 90 dni na kontynuację współpracy z amerykańskimi firmami. Zakaz został tymczasowo odłożon

Jak podaje angielskojęzyczny chiński serwis Global Times, Huawei może uruchomić swój system operacyjny w sierpniu lub wrześniu tego roku. To by oznaczało spore przyspieszenie, ponieważ jeszcze niedawno przedstawiciel tej firmy tłumaczył, że nie ma szans, by gotowy system ujrzał światło dzienne w 2019 roku. Nowy system operacyjny ma być dostępy w Chinach pod nazwą HongMeng OS. Zgodnie z tym samym źródłem wersja eksportowa oprogramowania trafi na inne rynki pod nazwą Oak OS.

Zobacz: Po smartfony Huaweia przypłynie ARK-a. Pytanie czy zdąży
Zobacz: Huawei nie zainstaluje Facebooka w przyszłych telefonach. Będziecie płakać za aplikacją?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Global Times

Przewiń w dół do następnego wpisu