DAJ CYNK

Samsung Galaxy Fold został naprawiony, a tymczasem problemy może mieć Huawei Mate X

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6740

Koreańskie media donoszą, że Samsungowi udało się rozwiązać problemy, przez które opóźniono premierę składanego smartfonu Galaxy Fold. Tymczasem okazuje się, że w związku z amerykańskimi sankcjami problem może mieć Huawei ze swoim składanym urządzeniem, modelem Mate X.

Z elastycznym wyświetlaczem w Samsungu Galaxy Fold były generalnie dwa problemy. Po pierwsze folia chroniąca wyświetlacz dawała się zbyt łatwo zdjąć, a to prowadziło do uszkodzenia wyświetlacza. Drugim problemem były nieszczelności przy zawiasach, przez które do środka dostawał się kurz i brud, uszkadzając je. Przedstawiciel Samsunga powiedział podczas konferencji Electronics Tech Week, że koncern poradził już sobie z oboma problemami. Pozostaje więc czekać na ostateczną premierę składanego smartfonu, co według serwisu etnews.com może nastąpić w przyszłym miesiącu.

Zobacz: Samsung pracuje nad naprawieniem Galaxy Fold. Które z wad udało się wyeliminować?
Zobacz: Galaxy Fold rozebrany na czynniki pierwsze. iFixit wskazuje przyczynę problemów składanego smartfonu Samsunga

Samsung chce wypuścić na rynek swoje składane urządzenie, zanim zrobi to Huawei. Model Mate X może jednak również zostać dotknięty problemami, ale wynikającymi z innych powodów. Chodzi oczywiście o amerykańskie sankcje nałożone na chińskiego producenta oraz zakaz robienia z nim interesów przez amerykańskie firmy.

Zobacz: Huawei szykuje Mate X do sprzedaży w Chinach. Autorski moduł 5G pręży muskuły w teście prędkości
Zobacz: Huawei Mate X w naszych rękach - wyginamy i sprawdzamy najbardziej futurystyczny smartfon tego roku

Co to ma wspólnego z Mate X? Przy produkcji wyświetlaczy OLED do tego smartfonu przez BOE wykorzystywana była przezroczysta folia samoprzylepna (OCA), dostarczana przez firmę 3M z USA. To źródło jednak wyschło razem z decyzją amerykańskich władz. Wkrótce powinniśmy się dowiedzieć, jak Huawei poradzi sobie z tym problemem oraz jak bardzo wpłynie on na wprowadzenie na światowe rynki składanego smartfonu tej marki.

Zobacz: Russell Vought z gabinetu Trumpa prosi o dwuletnie opóźnienie ograniczeń w stosunku do firmy Huawei
Zobacz: [Aktualizacja] Huawei nie zmniejsza produkcji smartfonów. Fabryki pracują w normalnym trybie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: etnews.com

Przewiń w dół do następnego wpisu