DAJ CYNK

[Aktualizacja] Huawei nie zmniejsza produkcji smartfonów. Fabryki pracują w normalnym trybie

03.06.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5678

Ważne 1

0

Informacje płynące z fabryk Foxconu donoszą o zmniejszeniu zamówień na produkcję smartfonów Huaweia. To efekty wprowadzenia zakazu handlu z niektórymi chińskimi firmami przez prezydenta Donalda Trumpa.

Nie wiadomo jeszcze o ile zmniejszone zostały zamówienia, ale kilka linii produkcyjnych Foxconnu przestało pracować. To właśnie z nich zjeżdżały smartfony Huaweia. Nie oznacza to jednak, że całkowicie została wstrzymana produkcja. Wszystko jest realizowane normalnie, ale w mniejszym wymiarze.

Zobacz: Huawei Mate 20 Pro wraca do programu Android Beta

Sytuacja może mieć związek z wstrzymaniem zamówień na smartfony Huaweia przez niektórych dużych operatorów na świecie. Produkowanie urządzeń na zapas, tylko po to aby umieścić je w magazynach, nie ma większego sensu. Tym bardziej, że niepewny swojej przyszłości Huawei musi ostrożnie dysponować zgromadzonymi zapasami podzespołów. Doland Trump może świętować pierwszy sukces w tej wojnie.

Zobacz: Operatorzy zawieszają zamówienia telefonów Huawei

Ciekawostką jest fakt, że wytwarzaniem urządzeń dwóch największych producentów smartfonów (Apple i Huawei) bijących się mocarstw zajmuje się ta sama firma.

Zobacz: Huawei kontratakuje i pozywa Stany Zjednoczone

Aktualizacja

Otrzymaliśmy oświadczenie Huaweia w sprawie zmniejszenia produkcji smartfonów.

W ostatnim czasie w mediach pojawiła się nieprawdziwa informacja, że w związku z decyzją amerykańskiego Departamentu Handlu o nałożeniu restrykcji na Huawei, firma ograniczyła produkcję smartfonów. Huawei zaprzecza tym informacjom. Nasza globalna produkcja utrzymana jest na normalnym poziomie, bez istotnych zmian.

Źródło tekstu: techcrunch; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu