DAJ CYNK

[Aktualizacja] Huawei nie zmniejsza produkcji smartfonów. Fabryki pracują w normalnym trybie

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5958

Informacje płynące z fabryk Foxconu donoszą o zmniejszeniu zamówień na produkcję smartfonów Huaweia. To efekty wprowadzenia zakazu handlu z niektórymi chińskimi firmami przez prezydenta Donalda Trumpa.

Nie wiadomo jeszcze o ile zmniejszone zostały zamówienia, ale kilka linii produkcyjnych Foxconnu przestało pracować. To właśnie z nich zjeżdżały smartfony Huaweia. Nie oznacza to jednak, że całkowicie została wstrzymana produkcja. Wszystko jest realizowane normalnie, ale w mniejszym wymiarze.

Zobacz: Huawei Mate 20 Pro wraca do programu Android Beta

Sytuacja może mieć związek z wstrzymaniem zamówień na smartfony Huaweia przez niektórych dużych operatorów na świecie. Produkowanie urządzeń na zapas, tylko po to aby umieścić je w magazynach, nie ma większego sensu. Tym bardziej, że niepewny swojej przyszłości Huawei musi ostrożnie dysponować zgromadzonymi zapasami podzespołów. Doland Trump może świętować pierwszy sukces w tej wojnie.

Zobacz: Operatorzy zawieszają zamówienia telefonów Huawei

Ciekawostką jest fakt, że wytwarzaniem urządzeń dwóch największych producentów smartfonów (Apple i Huawei) bijących się mocarstw zajmuje się ta sama firma.

Zobacz: Huawei kontratakuje i pozywa Stany Zjednoczone

Aktualizacja

Otrzymaliśmy oświadczenie Huaweia w sprawie zmniejszenia produkcji smartfonów.

W ostatnim czasie w mediach pojawiła się nieprawdziwa informacja, że w związku z decyzją amerykańskiego Departamentu Handlu o nałożeniu restrykcji na Huawei, firma ograniczyła produkcję smartfonów. Huawei zaprzecza tym informacjom. Nasza globalna produkcja utrzymana jest na normalnym poziomie, bez istotnych zmian.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: techcrunch; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu