DAJ CYNK

Huawei Mate 20 Pro wraca do programu Android Beta

orson_dzi

Sprzęt

Niedługo po ogłoszeniu przez Stany Zjednoczone zakazu handlu z Huaweiem, ze strony Google'a dotyczącej programu Android Beta zniknął Mate 20 Pro. Smartfon pojawił się na niej ponownie, co jest bardzo dobrą informacją dla jego posiadaczy.

Program Android Beta pozwala posiadaczom wybranych smartfonów na przetestowanie najnowszej wersji systemu Android na długo przed jej premierą. Wśród modeli, na których można zainstalować wersję beta Androida Q był dostępny Huawei Mate 20 Pro.

Zobacz: Android Q w wersji beta dostepny dla 21 smartfonów

Tuż po tym, jak ogłoszona została decyzja Donalda Trumpa o zakazie handlu z Huaweiem, ubiegłoroczny flagowiec firmy zniknął ze stron Google'a. Możemy się tylko domyślać co było przyczyną takiej decyzji, ale oficjalnie nie padła w tej sprawie żadna informacja. Należałem do grupy osób niezbyt zadowolonych z takiego obrotu spraw, bo sam bardzo chciałem przetestować Androida Q właśnie na Mate 20 Pro.

Zobacz: Google usunął telefony Huawei P30 Pro i Huawei Mate X ze strony Androida

Tak jak Mate 20 Pro po cichu zniknął z listy smartfonów objętym programem Android Beta, tak w identyczny sposób się na niej pojawił. Ponownie nie ma w tej sprawie żadnego oficjalnego komunikatu ze strony Google'a, ale dla posiadaczy tego modelu to bardzo dobra informacja. Profilaktycznie, gdyby sytuacja miała się powtórzyć, już zacząłem pobieranie nowej wersji systemu.

Pozostaje mieć nadzieję, że to cichy początek powrotu do normalności.

Zobacz: Huawei kontratakuje i pozywa Stany Zjednoczone
Zobacz: Huawei Ark OS na pierwszych zrzutach ekranu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: androidpolice; wł