DAJ CYNK

Galaxy Fold rozebrany na czynniki pierwsze. iFixit wskazuje przyczynę problemów składanego smartfonu Samsunga

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5729

Specjaliści od rozbierania elektroniki dobrali się do składanego smartfonu Samsunga. Po przeanalizowaniu całej konstrukcji iFixit wskazuje potencjalne źródło ostatnich problemów Galaxy Fold.

iFixit rozebrał składanego Galaxy Folda i poddał konstrukcję drobiazgowej analizie. Być może właśnie poznajemy potencjalne źródło problemów, które spowodowało przesunięcie premiery rynkowej urządzenia. Inżynierowie spędzili dużo czasu nad mechanizmem składania i rozkładania, aby był on wystarczająco wytrzymały. Niestety urządzenie wydaje się nie mieć dostatecznej ochrony przed wnikaniem do środka zanieczyszczeń, szczególnie na zginanej krawędzi ekranu OLED.

Zobacz: [Aktualizacja] Galaxy Fold jednak wstrzymany. Problemy z ekranem przesuwają premierę

To właśnie tam znajduje się niewielka szczelina w obramowaniu o długości 7 mm, przez którą do środka mogą przedostać się drobinki piasku. Zastrzeżenia budzą również szczeliny na zewnętrznym zawiasie po zamknięciu urządzenia. Zadecydowanie trudniej będzie przez nie uszkodzić ekran, ale po pewnym czasie przestrzenie mogą zacząć zbierać kolejne zanieczyszczenia.

Zobacz: [Aktualizacja] Galaxy Fold to bubel? Smartfony psują się po kilku dniach użytkowania

Podczas dekonstrukcji wyświetlacza iFixit zwraca uwagę na wspomnianą wcześniej miniaturową i delikatną ramkę otaczającą panel OLED na głębokości zaledwie 2 mm. Obramowanie wydaje się nie być dostatecznie elastyczne, aby przechodzić płynnie przez zagięcie (stąd 7-milimetrowa przerwa). Uwadze nie uszła również dodatkowa 'warstwa polimerowa' na powierzchni panelu, której podobieństwo to folii ochronnej zachęcało do usunięcia, co powodowało natychmiastową awarię ekranu.

Podsumowując, iFixit docenia staranną i mocną konstrukcję samego zawiasu Galaxy Fold, jednak obawy o trwałość budzą szczeliny w obudowie oraz sam wyświetlacz OLED, który za sprawą specyficznego sposobu montażu do reszty konstrukcji może być z czasem narażony na uszkodzenie. To wszystko składa się na bardzo niski wynik w zakresie współczynnika łatwości naprawy - 2 na 10 punktów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: iFixit

Źródło tekstu: iFixit

Przewiń w dół do następnego wpisu